Kruška

kdld7n.jpg






Dobra je i ova.
 
Bit ce da imamo iste!!!
Jel to ona koju vodim pod nazivom 100 godina stara, a plemka od gospodina Žarka?
 
Poslednja izmena:
Dobar ti taj dobavljac sadnica - sa tim podlogama

Jbg.to ti je tako sa tudim sadnicama...i rasadnicarima.
Uvijek nesto pode po zlu pa onda ili dobijes krivo etiketiranu sadnicu ili drugaciju podlogu od trazene ili oboje.
Ali nema veze rodila je plod sam vidio,probao i odusevio me.
Sortu sam prekalemio na pravu divlju krusku i sad znam da je to konacno to.
Samo ode 3 god. u nepovrat oko te zajebancije...
 
Jel ova okrugla aromaticna i jel redovno rodi?

Ja sam ove godine pravio sok u kome je bilo dosta te male, okrugle, kiselkaste, jako aromatične. Ovde je zovu 'cigančica' dala je baš dobar šmek celoj turi. Rodila obilno i nema ni traga od nekih bolesti ili insekata, kako padne tako i ostane, ne truli.
 
Ako je kiselkasta onda nije identicna mojoj Medenki sa prethodne stranice.
Ona je bas jaaako slatka i nema ni traga kiselini u okusu.
 
Prvi put cujem - slikaj ::namigivanje::
Pitanje jedno - jel ima ko odraslo stablo lubenicarke?
Nesto mi se cini da je ona najslabije bujnosti od svih sto imam.

Evo par slika Karmen kruska BA29 nakon druge vegetacije:

[URL="https://s24.postimg.org/vobvem205/20170120_152402.jpg"]
[/URL]
Na trecoj slici se vidi koliko biljka divlja kad se jedna grana ne obori, i misljenja sam da ako se tako zapusti vocka naknadne korekcije vrlo teske jer koren isto isprati bujnost, i stalno pokusava da nadomesti odseceno. I tako se ulazi u zacarano kolo nadoknadjivanja vegetativnog manjka umesto da biljka radja punim kapacitetom
 
Poslednja izmena:
Prošle godine u novembru sam posadio jednu sadnicu lubeničarke na sejancu.
Inače iskustva sa viljamovkom na sejancu koja je posađena u martu prošle godine su takva da je pustila nekoliko grančica (uz rovašenje) od desetak cm ali sam ih odmah obarao tako da nisu porasle mnogo. Takođe nisam drvo skratio na 80-100 cm jer je imalo dobar koren. Inače viljamovka je generalno kilava to sam pisao već. Npr. u isto vreme sam posadio timočanku (šljiva) po istom sistemu (neskraćivanje i rovašenje) i pustila je nekoliko grana od 30-ak cm uz obaranje.
Evo mog razmišljanja:
Jedan od razloga zašto se orezuje na 50-100 cm mlada prut sadnica pored formiranja stabla je i ta što se postiže neravnoteža (ili pre ravnoteža) između korena i nadzemnog dela. Koren koji je pre nego što je iskasapljen vađenjem imao je više 'snage' da opslužuje nadzemni deo. Kad se izvadi on je manji sa manje tankih žilica i još kada ga orežemo pre sađenja on nema više mogućnosti da radi za celu biljku. Tokom sezone on mora da naraste i plus da hrani celu biljku.
Kada se deo nadzemnog dela odstrani koren (moguće) bude jači i može da ishrani ostatak i ako se dobro prilagodi i ima hrane prosto gura nadzemni deo da pravi grančice i da se razvija...
Sad moguće da grešim ali tako ja to za sada shvatam....
 
U pravu si, pogotovo u prvim godinama je bitan odnos podzemnog i nadzemnog dela, da biljka ne bi patila. Zbog toga je obavezno prekracivanje posle sadnje i korena, da bi se isprovociralo njegovo razgranjavanje, i nadzemnog dela, posto redukovani koren ne moze toliko ishraniti nadzemni deo.. Kod kontejnerskih sadnica nije obavezno prekracivanje nadzemnog dela ( mada ovo nema veze sa kruskom :) )
Naravno i svakom sledecom rezidbom se odbacuje deo nadzemnog dela, sto je povoljno da biljka ne bi prerodila, tj koren usvaja onoliko koliko moze, a to je uglavnom nedovoljno da se biljka ishrani zbog obilja plodova, a takodje moze dovesti do alternativne rodnosti, tj radjanje
svake druge godine.
Pored toga moze se rezati i koren pri nekoj intenzivnoj proizvodnji, kada se zeli jos vise smanjiti bujnost neke biljke, rezidbom korena nadzemni deo ostaje bez dela vode i mineralnih materija i ne razvija se koliki mu je potencijal...
 
Ne znam stvarno, deda ju je sa svojom 71 godinom zapamtio ovoliku, tako da ko zna koliko ona ima godina. Svake godine rodi preobilno, bukvalno pod njom se ne vidi trava od plodova, pritom bez ikakvog prskanja.
U temi o kalemljenju sam pominjao baš ovu krušku. Hteo bih da je nakalemim, da probam nekako da je sačuvam. Meni su, dok su onako tvrde, jedne od najlepših krušaka, a i hteo bih da probam, da napravim malo rakije od nje. Ako mi uspe i ako nađem odgovarajuću podlogu, javljam kako napreduje.
 
Nazad
Vrh