Krompir

Dali se isplate eurofertilova dubriva u proizvodnji krompira.
Ove godine prvi put sadim krompir.
 
isplati se sigurno za krompir ide eurofertil plus 37 oko350-400 kg/kj ali za mene je dobitna kombinacija ujesen patent kali 500kg,prolece predsetveno npk3x16 200kg i an 200kg sve po kj.Pozdrav za novajliju.
 
Druze ne busi se nista. Agril se navuce preko cele parcele. Nije to malc folija.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Ovaj rodeo je zamjena za dezire bolje rodi i malo da je ukusniji i sve ostalo al ajd probat cemo pa cemo vidit utisak.
Skuplji je bio od dezirea , u vrijednosti pola vrećice
 
Pozdrav drugari! Je l neko skoro prodavao krompir? Meni je ostalo jos nesto i dobih ponudu od lokalnog trgovca da mu prodam po ceni 24 din/kg. Kakva je cena kod vas?
 
Pozdrav svima :)
Ove godine prvi put sadim krompir na vecoj povrsini, oko 50 ari pa bih molio iskusne proizvodjace za savete :ideja:
Da krenomo po redu :
1.Kupio sam seme krompira domaci original 700kg Bellarose i 400kg carrere velicina 35-55
2.Sadim na dve parcele od 40 ari i jednu od 10. Ova veca nije radjena prosle godine, predprosle bio kukuruz, a manja ove godine grasak i karfiol :osmeh:
3.Zemlja je vema bogata i ima veliki sadrzaj humusa tako da sam planirao da pedsetveno pre freze ide Ruska 3*16 700 kg/h a na ovu manju 500kg/h Yara mila cropcare 8-11-23 :osmeh:
3.Sadnju bih radio masinski poluautomatskom sadilicom, ali ona nema depozitore za Radar( Insekcid za zicare) ne bih rizikovao da mi izbuse krompir ::jako_besan:: da li postoji neko sredstvo kojim se prska njiva pre sadnje ili krtole krompira?
4.Sadnju planiram od sredine do kraja marta ::traktor1::
5.Koji herbicid koristite u proizvodnji, pre nicanja i posle? Poznanik mi je preporucio Sencor 15 dana posle sadnje, ali procitao sam da je Bellarosa osetljiva na taj herbicid :sta:
 
Imaš još jedan problem a to mže biti krastavost ako je zemlja kisela.
Sencorom ja radim do sada po dezireu agriji , adori red scarletu njima nije smetao.
Mozda da se raspitaš kod toga koji ti je prodao krumpir.
 
@vosi-pošto imam problema da možda neću moci naći sejalicu za direktnu setvu paprike sa depozitorima za insekticid....Pirinex bi se moglo i u paprici da se koristi? izvinjavam se,našao sam:
U usevu strnih žita, šećerne repe, krompira, duvana, povrća (izuzev korenastog i lisnatog, mladog luka i mladog krompira) za suzbijanje larvi skočibuba (Elateridae: Agriotes obsoletus, A.sputator, A.lineatus), larvi gundelja-grčice (Melolonthinae: veliki majski gundelj-Melolontha melolontha, mali prolećni gundelj-Rhiyotrogus aequinoctialis, mali letnji gundelj-Amphimallon solstitialis) tretiranjem zemljišta u trake, istovremeno sa setvom, odnosno sadnjom, uz obaveznu inkorporaciju.

  • Kličina primene: 6-8 l/ha
  • Utrošak vode: 200-400 l/ha
  • Broj tretiranja na istoj površini u toku godine: jednom
  • Karenca: 91 dan za krompir, obezbeđena vremenom primene za povrće i strna žita
 
Nazad
Vrh