Krompir

Ne znam sta da ti kažem.Kod kurode bi bio problem zato što dobro zameće pa bi ostali sitni krompiri.
Kondor inače slabije zameće pa može u suši da se provuče.Ali tu nema prinosa...
 
Ne znam sta da ti kažem.Kod kurode bi bio problem zato što dobro zameće pa bi ostali sitni krompiri.
Kondor inače slabije zameće pa može u suši da se provuče.Ali tu nema prinosa...
Ima prinosa druze nego je problem što je kondor masovno počeo da puca i napada ga altenarija zadnjih godina ,pa ga nemožeš sačuvati krompir ko kondura al puko:zli:
 
A da ubacis belarosu za probu ...
Malo moraš eksperimentisati.Kod mene kondor baš nije pucao a krompiri bili ko cipela.
 
Probao i jedan i drugi Rudolfu definitivno treba zaliv, a Aladin raste tako što iz jedne krtole raste druga pa kada se vadi umlado nemožeš ga kupiti kao sav ostali krompir već ga bereš kao groždje
 
Mislim se dali crevo da stavim izmegju redova ili na vrv reda....posto ovi jevrei mi kazu na svaka dva reda jedno crevo izmegju....pa ja sumljam dali bi to natopila bankove okolo...molim vas za mislenje

Sent from my HTC One mini 2 using Tapatalk
 
I ja bih isto pokusao sa kpk sistemom pa neznam kako je bolje ali po logici trebalo bi izmedju redova jel krompir je dole sta bi gore navodnjavao samo zemlju.
Al to je moje misljenje i bez iskustva a ocekujem da se javi neko sa iskustvom ako se uopste i zaliva krompir kpk crevima

Послато са SM-G313HU уз помоћ Тапатока
 
Pa izmegju red mislim da je lakse i da se namesti ali kolko ce da bude mokar red neznam...ja cu da probam ovi dana na neki 10 metra duzine pa cu da pisem

Sent from my HTC One mini 2 using Tapatalk
 
Slobodno izmedju redova i pusti neka kapa 2-3 sata prati stanje ako njiva ima nagib donji redovi ce se brze natopiti
 
Rivieru sam davno koristio i ako se dobro secam pokazala se dobro, tako da planiram da je ponovo posadim.
Koje sorte cete koristiti ove godine? Ja planiram Kareru i Kondora, ali razmisljam jos 2 sorte da koristim, ali ne znam jo koje cu.
Jel se znaju cene elite, originala i prve reprodukcije? Jel se mogu videti negde?
 
Nazad
Vrh