Krompir

Znam , ali pored imam neku cveklu pa bih zajedno radio prskanje.Na drugi nacin tih par redova krompira bih morao da prskam rucno sa ledjnom prskalicom.
 
Dobar dan moze li mi neko reci kolko semenzkog treb aza pola lanca to jest za nekih 28 ari . HVALA UNAPRED

Treba ti oko 750 kg. Sad sve zavisi od kalibracije i gustine sadnje.


Ja sam danas uzeo malo semenskog krompira da zavrsim parcelu. Vrlo malo je ostalo semenskog krompira u prodaji jer se sadnja privrsava. Nasao sam neku sortu "Sifra" od Agromobila iz Guce. Recite mi nesto o toj sorti ako znate. Na internetu ne pronadjoh nista.
 
Mi uzimamo hzpc instituta, Holandski, kalibracije 50_60 ili 50_65. Stavimo da naklija, onda ga isijecemo tako da iskoristimo svaku klicu, i pri gustini od 25_28cm u redu (razmak redova je na 67cm) jedna tona sadi jedan hektar. Ako je kalibracija 35_55 ide oko 800kg na 1ha.
 
Treba ti oko 750 kg. Sad sve zavisi od kalibracije i gustine sadnje.


Ja sam danas uzeo malo semenskog krompira da zavrsim parcelu. Vrlo malo je ostalo semenskog krompira u prodaji jer se sadnja privrsava. Nasao sam neku sortu "Sifra" od Agromobila iz Guce. Recite mi nesto o toj sorti ako znate. Na internetu ne pronadjoh nista.

Sifra bela sora zuckasto meso visokoprinosna lepi komadi ovalni nisi se nimalo izradio.
 
ma pitajte coveka koji prinos ima pa ce vam sve biti jasno. dok vi na svakih npr 30 cm stavite 1 krompir koji ce izbaciti oko 4 klice(stabla) on svaki taj proklijali krompir isece na onoliko parcadi koliko ima klica i tako 1 krompir posadi na metar-metar i po
 
Нема шансе посејати хектар кромпира с 800 кг семена 35-55
To onda znaci da ja ne govorim istinu, tj lazem, a nista sto sam gore napisao nije iz tudjeg iskustva vec iz licnog.
@misko_brba ako treba toliko to je onda najskuplja sjetva (uz marihuanu) jer 2200kg x 1.35_1.4km je nesto oko 3000km ili 1500eura samo za sadni materijal +vjestak+stajnjak+nafta+zaljevanje+hemija+rad i amortizacija....
Sto bi kod nas rekli ''jeb'o car fajdu''.
 
Sa 1025 kg semena elite 35 /55 koja je kasnije dodatno secena sam ove godine posejao 1 ha povrsine, Videcemo sta ce biti najesen kad pocne vadjenje.
 
кромпир садим искључиво сечен на једну клицу био крупан или ситан најмање гајби ми је ишло 97 године просек је био 157 гајби по хектару а највише 2006 просек 220 гајби по хектару тезина гајбе је негде око 8-9 кг мада када се сасуши има и мање кромпир сејем врста од врсте 65 цм и 5 у метар
fotografija0371.jpg
 
Кромпир исечем до половине јануара мада то остали раде 15-20 дана пред сетву ја га сечем тада јер после идем у резидбу воћа .П ринос је у просеку од њиве до њиве око 3 вагона(без залива) предност сеченог кромпира је што пре стизе за вађење и што има 3-4 кромпира у оджаку али сви израде (имају тржишну вредност) да напоменем да кромпир испод агрила вадим крајем маја и он улази у просек рода ,овде се види разлика у кромпиру докле је био постављен агрил
slika109-2705-2007.jpg
slika052.jpg
 
Ja sam do sad sejao kuci po nekih 400 do 500 kucica . pre deset dana sam dobio dva placa da radim djabe oko 28/30 ari oba . ali sad mije malo kasno da to posejem ili mislim da je kasno . Nerazumem se u krompir a hteo bi da to sejem pa mi svaka pomoc dobro dosla . ovde na forumu sam procitao ali mi ipa nije jasno dal je to 35/55 razmak krompira i nikad nisam video kako se to sece . posto se ovde kod nas mlo njih bave krompirom samo sam kod jednog video da seje u vrstu i ti na par cantimetara jedan od drugog mozda nekix 10 cm . a da ja sam u kucicama stavljao po dva veca ili tri manja . IZVINITE NERAZUMEM SE PA ZATO PITAM . HVALA .

- - - - - - - - - -

Кромпир исечем до половине јануара мада то остали раде 15-20 дана пред сетву ја га сечем тада јер после идем у резидбу воћа .П ринос је у просеку од њиве до њиве око 3 вагона(без залива) предност сеченог кромпира је што пре стизе за вађење и што има 3-4 кромпира у оджаку али сви израде (имају тржишну вредност) да напоменем да кромпир испод агрила вадим крајем маја и он улази у просек рода ,овде се види разлика у кромпиру докле је био постављен агрил
slika109-2705-2007.jpg
slika052.jpg
DRUZE SVAKA TI CAST NA PROIZVODNJI .
 
Није ти касно ако имаш залив,35-55 је калибража кромпира тј.величина од 35 до 55 милиметара .
 
Nazad
Vrh