Krompir

Pa siki to je to sto se tice djubriva ,tona po katastarskom jutru ,to je ok ,ja sam rekao koliko semena toliko djubriva ni mi sada nemerkamo u gram,a Nikola Vuce nesluzi Elita samo za proizvodnju semenskog,ja semenski krompir neradim,a redovno bar jednu parcelu odradim sa elitom,semenski neradim iz razloga posto se krompir sa nasim sredstvima i u nasim uslovima na nultoj tacci nadmorske visine neradi,kazem u nasim uslovima zbog raznoraznih stvari naravno Holandjani su izuzetak mada su za nijansu cak i nizi po nadmorskoj od nas
A ljubek ti i ja smo dosta blizu ako si iz Prigrevice u backoj ja sam rodom iz Sivca tako da ja sam covek koji ne teoretise to sam poodavno pretvorio u praksu ,najvise mrzim ljude koji ovde iz dosade prosipaju nekom teoriju nije bitno da li je prepisivaju ili iz glave sasipaju,znaci kada ti i ja pricamo i kuckamo znaj zasigurno sve sto kazem je provereno u praksi,tako da eto imas poziv da ove godine navratis do Kekende i pogledas krompir koji ti kazes da nisi nikada video,znaci bilo bi pozeljno da dodjes i vidis sve od sadnog materijala pa do vadjenja u svakom slucaju navrati zemo i pozdravi mi zemljake u prigrevici
jel ti možda radiš u semenarskoj firmi? :ppozdrav:
nekad sam dovozio tamo seme pa mislim da smo se sretali
 
производим кромпир у већим количинама заднјих 20 година и што се тиче дјубрива свашта сам пробао од бацанја по целој површини , бацанја у редове ,пола пола , прихране у загртанју итд. заклјучак је следећи дјубре 8-16-24 бацити што раније и поравнјати землју ,/ове године сам то урадио пре пар дана/ по када додје време за сетву сејалицу и у нјиву тада бацити инсектицид депозиторима у врсту када завршим сетву на свим парцелама качим прашаче са даскама и загрћем кромпир што дублје то болје после тога прсканје хербицидом и то је то .прихрану кромпира нерадим заднјих. 10 година јер сам заклјучио да прихрану кромпир не искористи расте само гора а она се не продаје а и приликом прихранјиванја се уништва површини слој землје јер се мора загрнути у том површинскм слоју се налази хербицид који се такодје уништи па онда креће трава која се храни дјубривом које смо бацили у прихрани кромпиру и где је ту корист од прихане
 
Zanima me zasto stranci koriste ovakve zagrtacice sa s oprgama,da li je to bolje od ovih nasih obicnih? Jel ima neko iskustva sa tim ili slicnim zagrtacicama?
 
ма види каква им је землја ту мозе да ради било шта
 
Kod mene smonica smuci mi se kad treba da ogrnem 2 ara a kamo li vise ove godine planiram saditi 10 ari zna li ko gde ima uzeti semenskog krompira i posto
 
незнам одкле си из милановца. иди у теочин или неко село по брдима свака кућа има семенског кромпира и болји је сигурно него што ћеш наћи код ових превараната по полјопривредним апотекама
 
Mene su varali po selima,uvale mi skroz drugu sortu ili mi uvale 3 razlicite kao 1,dok nisam poceo da kupujem po poljoapotekama nisam imao krompira,uzmem elite i proizvedem sam sebi seme za narednu godinu.
 
Jel ima neko semenski krompir da prodaje u okolini Novog Sada,jel neko nabavljao ili pregovarao za semenski krompir i kako se krecu cene
 
Nazad
Vrh