Kretanje cena tovnih pilića:jednodnevni,žive vage i očišćeni.

Za iduci cetvrtak jednodnevni tovni pilici 50,0 din. E bas me interesuje koliko ce isterati u punoj sezoni?:sta::osmeh:
 
Evo jedan cenovnik za VP cenu piletine za maloprodaju cene su veće od 20-30 dinara.Direktno na klanici.
-celo pile 270 rsd
-bataci 330 rsd
-grudi 390 rsd
-krilca sveža 235 rsd
-krilca zaleđena 180 rsd (bale od po 5 kg)
Ja pre neki dan kupio od svega po malo,sem ovih zaleđenih krilaca.Izpraznio se zamrzivač a još mi je hladno i neuslovno da ubacim turu u tov.
 
Komšiji danas stiglo 40 kom. živih iz Valjeva, prosek oko 2.2 kg, cena 180 din/kg. Hoće da ih jedno dve nedelje očisti , pa u čerupaljku...i ja nešto slično planiram za kraj marta.
 
Poslednja izmena:
Kod mene isto jednodnevni 55 po apotekama.Ocekuje se skok cim otopli.Jos se ljudi neckaju.
 
Cuo sam da su prodavali koke i petlove iz roditeljskog jata po 140din po kg, 4 i 6kg teski. Uzimali ljudi u KS kao da dele dzabe.
Jel neko klao te kategorije, jel tvrdo meso ko domacim matorim kokama ili je slicno brojlerskom?
 
Meso je kao domace kokoske, jer je matoro. Ja sam uzimao i meni se dopada ukus, narocito u paprikasu :osmeh:
 
Cuo sam da su prodavali koke i petlove iz roditeljskog jata po 140din po kg, 4 i 6kg teski. Uzimali ljudi u KS kao da dele dzabe.
Jel neko klao te kategorije, jel tvrdo meso ko domacim matorim kokama ili je slicno brojlerskom?
Kod nas je to bilo 600 dinara petlici,a 450 kokice na komad,pa sta ti zapadne.Sto se tice mesa,ja sam to uzimao za supu.Posle se glavni delovi izvade iz supe,pa u rernu zapeku s krompirici.Kraljevski obrok,za sitne pare.
 
Neka klanica?

- - - - - - - - - -

Kod mene zivi za klanje 180 sa tendencijom rasta,a kilasi 230.
 
Nazad
Vrh