Krediti, subvencije i podsticajna sredstva za vocare

Jesi li siguran da ovih 60l nisu za voćnjake, prošle godine bilo 100l u proleće po ha voćnjaka?
 
@talianu Теже је с култиваторима блокирати пут него с тракторима :haha:
 
Sve je to u redu i ja sam za to da se svaki region usmeri na voćnu vrstu kojoj najviše odgovara to podneblje.
Najveći problem je promil budžeta usmeren ka voćarima.
Zašto voćari ne dobijaju 60 lit nafte po ha,nema para i prilično su malobrojni u odnosu na ratare pa su nebitni?
Ima tu jako puno stvari koje treba uklopiti ali veruj da smo mi mala glasačka mašina pa stog i tolika briga za nas.

Dobijaju tih 60l.
 
Pošto sam nov u ovoj priči sa gazdinstvom, molim vas da mi neko pojasni kako da ostvarim to pravo na naftu? To jest, da li se dobija besplatno ta nafta i kako ili se samo subvencioniše cena nafte i koja je procedura?
Mislim da sam čuo da odeš na NIS-ovu pumpu i sipaš naftu, uzmeš račun, a onda valjda u trezoru to podneseš pa ti vrate deo para....
 
Pošto sam nov u ovoj priči sa gazdinstvom, molim vas da mi neko pojasni kako da ostvarim to pravo na naftu? To jest, da li se dobija besplatno ta nafta i kako ili se samo subvencioniše cena nafte i koja je procedura?
Mislim da sam čuo da odeš na NIS-ovu pumpu i sipaš naftu, uzmeš račun, a onda valjda u trezoru to podneseš pa ti vrate deo para....
Ukoliko si registrovano gazdinstvo, nadam se da si obnovio registraciju do kraja marta.
U tom slucaju, u zavisnosti koliko hektara imas, toliko nafte dobijas.
Po jednom hektaru obradive povrsine dobijas 120L subvencionisane nafte. Zapravo, 60L po hektaru za prolecne radove (kupujes naftu na NIS pumpama) kupujes do kraja maja, prilikom placanja na kasi naglasis da kupujes naftu za poljoprivredu, oni ti traze broj polj. gazdinstva i ukucaju ga u kasu, pa stampaju fiskalni racun na kom se nalazi taj tvoj broj.
Zatim, kada kupis nafte koliko si planirao (racune trezoru podnosis samo jednom za prolecne radove), odes u trezor, das im racune, i onda cekas da ti uplate novac tj imas povracaj 50 dinara po jednom kupljenom litru za pomenutu kolicinu.

Tu se prica zavrsava. Nadam se da sam ti pomogao.
 
Nažalost nemam organsku proizvodnju na gazdinstvu. Neznam da li bi uopšte ove nove generacije voća preživele bez prskanja- hemije. Mada, mnogo bitnije (od subvencionisanja nafte) mi je pitanje da li će biti subvencije za sadnice...i dr. kao što je bilo proteklih godina. Čekam tu uredbu ko ozeblo sunce, jer sa tim povraćajem bi sufinansirao kopanje bunara za koji mi treba preko 5.000 eur.
 
I ja bih voleo ako bi izašla neka uredba za subvencije za bušenje arteriskih bunara u voćnjaku jer i meni treba otprilike toliko para i dobro bi došla subvencija. A interesuje me da li ću dobiti onih 6000 dinara kasnij eako sad ne podesem račune za naftu.
 
Dobro veče svima. Nov sam ovde pa bih se još jednom predstavio. Ja sam Žarko iz Kaća, programer po zanimanju i od nedavno mali voćar u pokušaju :) Zamolio bih vas za savet. Zasadio sam ovog proleća 85 stabala šljive i 15 stabala kajsije. Da li neko zna mogu li za to dobiti subvencije? Hvala svima unapred! :)
 
if (!pitanje.checkCategory) move(pitanje, category) :osmeh:

Pročitaj malo ovu temu i da vidimo dal neko ima da ti odgovori još nešto....
 
Nazad
Vrh