Kredit za poljoprivrednike

Nisam u pio niti sam zaposlen u firmi. Na osnovu cega mi onda odobravaju kredit? Na osnovu prometa na racunu?
 
Zavisi za šta tražiš,za obrtna sredstva,za investicije ,refinansiranje,keš ...itd.Nije toliko bitan promet po računu.Bitnija je procena bankarskog službenika,imovisko stanje,i ranija kreditna istorija(ako je imaš).Naravno ovo se odnosi za PG
 
Mi smo se raspitivali za neki kredit za kupovinu zemljišta oni ladno odbili jer nemamo kreditnu istoriju pa nikako da svate da nikad nismo imali kredit a na kraju odustali. Nije ima dosta da vide kolko imaš računa kod njih (jer računaju skupa sva gazdinstva u domaćinstvu) i koliki je godišnji promet.
 
Ja sam u kredit agricole i meni su uvek trazili da je izmireno. To jest, isplate oni kredit i bez te potvrde ali ti daju rok od mesec do dva da im je dostaviš...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Ja isto imam jako pozitivno iskustvo sa NLB bankom.ako nekom treba mogu da preporucim njihovu sluzbenicu koja radi na terenu juzne Backe.ja sam imao bas komplikovanu situaciju i ipak su mi odobrili kredit.
 
Ja isto imam jako pozitivno iskustvo sa NLB bankom.ako nekom treba mogu da preporucim njihovu sluzbenicu koja radi na terenu juzne Backe.ja sam imao bas komplikovanu situaciju i ipak su mi odobrili kredit.
Jel Milica.....ako je Milica meni je prvi put dala a drugi put jok, prvi put je nudila i više ,a ja reko da ne preteram:osmeh:
 
Mora da si prvi put ostavio loš utisak...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
U Intesi uzimam već par puta subvencionisani kredit preko ministarstva poljoprivrede za kupovinu prasića.Uzmem obično 1200000din(10000evra)i vraćanje u tri ili četiri šestomesečne rate,kamata 3%,nije vezan za evro i samo menice,nikakva hipoteka.Sada mi izlazi u februaru poslednja rata.Od momenta odobravanja kredita ima 60 dana da se kupe prasići.U tom roku mora se imati pasoš da bi se uradilo besplatno osiguranje.
 
Nije Milica,mada je i ona bila jako prijatna prema meni.Ona me je prosledila koleginici Jeleni koja je uz mnogo problema uspela da mi zavrsi kredit.Nemam na svom imenu nista vezano za poljoprivredu pa je to pravilo problem,pa smo onda na njenu inicijativu napravili varijantu da mi firma u kojoj radim bude garant.Uzeo sam 3000e da vratim odjednom za 12 meseci iznos od 3270 e.ja sam bas tako hteo,a da sam hteo da vratim iz dva puta na 6 meseci bilo bi skoro duplo manja kamata.
 
Jel uzimao neko skoro kredit preko Komercijalne banke, koliko se ceka na odobrenje? Nesto sam nacuo da se dosta ceka kod njih za odobrenje drug predao zahteve jos pre mesec i vise dana i nista nisu mu odgovorili
 
Uzeo ja pre par dana za kupovinu zemlje. Da sam čekao, čekao sam. Ali jedno 2-3 nedelje max. Mada mislim da to dosta zavisi i od ekspoziture.
 
Koji subuslovi tih kredita za kupovinu zemlje

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
ZA SINISU 1979 Sinke koliko si dugo cekao na odobrenje kredita zatim kolika je kamata i na koji vremenski period vracas i do koje sume se krece iznos pozdrav
 
Nazad
Vrh