Kratoročni i dugoročni krediti za poljoprivredu

Koje sve banke nude kredite sa 1%kamate? Osim intese :)
 
Pozz,dal je neko skoro uzimao kredit za repromaterijal sa 1 % kamatom od ministarstva,koliko dana prodje od podnosenja zahteva,mene sluzbenica iz jedne banke zavlaci vise od mesec dana sa kojekakvim razlogom tipa da je u guzvi,ima li jos neko takav slucaj?

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Pre nekih mesec dana sam dobio sledeću poruku: "Poštovani gospodine, gospođo, OTP Banka iz Novog Sada ima u ponudi AKCIJU za dinarske keš. kredite za registrovana poljoprivredna gazdinstva za jesenju setvu ili za druge namene. Kredit se odobrava na 12 meseci, vraća se u 2 polugodišnje rate, kamata iznosi 6%. Ako imate potrebu javite se na broj bla, bla, bla..." Na sreću nisam obraćao veliku pažnju.
 
Ko im je kriv kad su godinama unazad izbegavali saradnju sa sitnim mušterijama... a velikih nema dovoljno da bi od njih živeli...
 
Koliko gazdinstvo treba vremenski da je upisano u registar da bi moglo da se konkurise za kredit kod banke??

Послато са Coolpad R108 уз помоћ Тапатока
 
Juce sam bio na predavanju Razvojnog fonda, uslovi za kredit nisu losi ali sredstva obezbedjenja tipa hipoteka ili kasko full + osiguranje od kradje su mi neisplativi. A ne nude opciju da se da 20-30%, pa se upise pravo zaloga na masinu.
 
Pa što ti ne odvijiš pare od soje i nikako ih ne mešaš sa parama od kukuruza,nego kažeš to je od poljoprivrede.Tako i oni ne prave razliku kamata ,provizija,procena taksa...sve su to tvoje pare koje ostaju kod njh na računu .Kada bi rekli kamata 12% niko nebi ni razmišljao,a1%privlači pažnju pa kad upadneš u mašinu :zli:
 
Srecom pa sam se bavio slicnim poslom i znam kako masina radi i kako se pali. :osmeh:
Steco mislim da nisi u pravu jer kod kaska se osigurava u bilo kojoj osiguravajucoj kuci, kad ide hipoteka plati se nezavisan procenitelj, pa onda notar i na kraju upis i brisanje hipoteke se placa, ne ide tu nista njima direktno u dzep sem simbolicne kamate.
Dosle 3 milf zenske da pricaju prosecnim seljacima o "kvartalnim anuitetima" i sta god konkretno pitam one "ne znaju".


Stevo greskom sam upisao lizing, mislio sam kasko + osiguranje od kradje.
 
Najbolje je radio Fond za razvoj ,ali su davali svima redom i pare potrosili a ono sto im vracaju ide u druge namene a trebalo bi u ponovno kreditiranje, ja sam konkrisao proletos kao preko veze i vozali me do septembra i onda prebacili u Razvojni Fond, a oni gori od banke dobri su uslovi ,ali je tesko dobiti kredit .....sve se vrti u krug , svi kao hoce da daju ali na kraju samo mali broj ljudi dobija bilo kakve kredite ove godine, valjda su osetili susu...ili se nastavlja politika da mali poljoprivrednik potone skroz
 
Dakle posle svih iznetih stavova ovde zaklječak je da bi sve banke trebalo da promene mišljenje i da izađu u susret nama malim gazdinstvima i daju kredite za ono što nam treba a da oni lepo ubiraju svoju zaradu jer nas ima mnogo više nego ovih velikih. Naravno sa nekom normalnom kamatom a ne da nam dere kožu jer sigurno tako niko normalan neće uzeti kredit pod takvim uslovima. A siguran sam da će vraćanje takvih kredita biti 100%. Neće zeljak tek tako da ostane dužan. Uvek će naći način da to vrati.
 
Mi vec 5-6 godina svakog aprila uzimamo kratkotocni dinarski kredit u trajanju od godinu dana subvencionisan od strane opstine(opstina snosi kamatu i troskove obrade). Sredstva su kao za nabavku repromaterijala ali niko ne kontrolise na sta ih trosimo. Nama ostaje kupovina menice i vracanje onoliko novca koliko smo uzeli. Ono sto bi bilo prava stvar je kredit sa takvim uslovima otplate ali na veci iznos, recimo period od 5 godina i godinom grejsa.
 
Nazad
Vrh