Krastavac salatar

Plamenjaca nemoze biti nema teorije.Pre ce da je nedostatak sunca nocne temp i jednostavno poremecaj u normalnom rastu i razvoju biljaka.Pa pre 10 dana je dnevna temp bila 25 i krastavac je uzivao.A sada nula bodova..
Kod mene stoji kao u bunaru ne mrda.Dzaba mu sve i hrana i secerna vodica kad su spoljni uslovi guba..
 
Tvrdoglavi. U pravu si, to se dogadja posle svakog zahladjenja, plastenici se nemogu otvarati, biljke mokre u kombinaciji sa hladnocom i eto.
 
Nevjerujem da je u pitanju plamenjača, ovu pojavu imam svake godine i počinje desetak dana posle sadnje, ja mislim da je u pitanju neki nedostatak hraniva ili nemogućnost usvajanja zbog hladni dana.


Ovo nije nikakva bolest. Ovo je samo temperaturni šok kad se temperatura smiri i ovo će nestati. Isto je i kod mene da je bjeli obrub onda je nedostatak dušika a žuti obrub je temperaturni šok.
 
Danas sam dobio odgovor od menadžera Yara đubriva, on kaže da je višak azota, što možda ima nekog smisla jer sam od cvata pa do neki dan đubrio samo anom i urejom u nastojanju da malo izvučem biljku koja je bila više generativna.
 
Generalno je ok, ali moram da primetim da poneki ima tu neku ludu "limun" boju, a i nekako je "neformast", pitanje je iz kog razloga je sve to, da li je hibridna osobina, ili nedostatak necega..
 
Pozdrav kolege.Nemam neka velika iskustva sa krastavcima,nešto sam malo radio prošle godine,nisam bio prezadovoljan,pa sam ove godine samo stavio par komada za sebe.Zanima me da li i vi drugi imate isti problem kao ja.Znači imamo samooplodne krastavce,samo ženski cvjeti.Gdje sam ja mogao pogrešiti jer vidim da odbacuje cvjete,imaš krastavac i onda ništa jedno vreme.Imam ih 10 kom,na gredi sa paradajzom,šta dobiva paradajz,dobiva i on.Da li bi trebao sa nečim dodatno tretirati,neki element koji fali?Stvarno bi trebao pomoč ili samo neku sugestiju.Krastavac je Ritmo f1 od ZKI,u tipu holandski dugi.LP

- - - - - - - - - -

Pozdrav kolege.Nemam neka velika iskustva sa krastavcima,nešto sam malo radio prošle godine,nisam bio prezadovoljan,pa sam ove godine samo stavio par komada za sebe.Zanima me da li i vi drugi imate isti problem kao ja.Znači imamo samooplodne krastavce,samo ženski cvjeti.Gdje sam ja mogao pogrešiti jer vidim da odbacuje cvjete,imaš krastavac i onda ništa jedno vreme.Imam ih 10 kom,na gredi sa paradajzom,šta dobiva paradajz,dobiva i on.Da li bi trebao sa nečim dodatno tretirati,neki element koji fali?Stvarno bi trebao pomoč ili samo neku sugestiju.Krastavac je Ritmo f1 od ZKI,u tipu holandski dugi.LP
 
@tvrdoglavi ja mislim da se ti šališ :)) a krastavac gdje god posadiš pod najlonom bude dobar,ne mora ni zemlja bit nešto,pa čak ni neka prihrana,neki će reći drugačije ali kod mene bude tako,iako nikad ne sadim te dugačke jednostavno ovdje nema prolaza,narod navikao na kornišone..to sa cvijetom kao na slici 2 se meni dešava samo kad je krastavac u punoj fazi rasta i plodonošenja,uz veliku vlagu ili visoku temperaturu,ima plodova na njima možda biljka ne može sve iznijeti pa odbacuje višak
 
Ima li puno zaperaka? Ako ima onda puno zamece i odbacuje plodove.Prebujan je i generativna faza ne funkcionise.Treba mu neki stres da pocne da plodonosi.
Tako je meni bilo na kornisonu lani...
 
@zixo,ne šalim se.Vidiš i sam na slici,između krastavca koji je narastao i vrha krastavca ima i više od deset cvjetova koji su odcvali a stoje i ne rastu.Vlage ima ali neke visoke temp ne,jutarnje su u zadnje vreme oko 6-8.Uredno odklanjam zaporke.To sam imao i prošle godine problem.
@ljubek,mogao bih malo da ga stresnem nogom,ne fali mi puno.
 
Normalno je da krastavac smece, pogotovo dok je manja vreza, nemoze sve da iznese, jos ako su jutarnje temperature ispod 9 stepeni eto dobitne kombinacije. Ja ga sejem svake godine i uvek se to desava.
 
tvrdoglavi imao sam isti problem prosle godine jura me je posavetovao da prihranjujem amonijumnitratom nekoliko dana uzastopce i pomopglo je prestao je da odbacuje rod
 
haha nemoj samo nogom ..ja sam prošle godine probao 4-5 komada te dugačke i isto mi je jedna maksimalno dvije krastavice rasle a biljka već veća od metra i po puna cvjetova
 
je li neko zna ..tek mi je krastavac(kornišon)počeo poneki plod da baca,zašto bude unutra malo kao šupalj,manjak vode,vrućina ili prihrana?
 
Nazad
Vrh