Krastavac salatar

ljubek deficit kalcij magnezij?
 
Lako moguce..u kombinaciji sa naglim porastom dnevnih temperatura..
Sada sam vec ubedjen da je fiziologija u pitanju....
Mada do sada nisam imao problema sa nedostatkom ca na kulturama u tom objektu barem ne vidljivih....Za mg sam vidjao ali nije bilo nekroticnih pojava..

Al uvek postoji prvi put....
Pratimo sta ce se desavati..
 
Koliko cesto navodnjavate salatar,primetio sam da mi odbacuje cevetove ako preskocim samo jedan dan u navodnjavanju?
 
Pa sve zavisi od duzine zalivanja, moze svaki dan da se zaliva po 15-ak min, moze 1h, 2h, zavisi i od temperature, velicine biljke, pa i ploda..
 
Na toj tikvici kao da su puževi pojeli cvijetove.Tako je prošle godine kod mojih poznanika bilo,dok su se dosjetili šta je puževi obrali pola uroda.Još posadili veliku parcelu za prodaju.

- - - - - - - - - -

Šta da radim sa krastavcem sad nakon poplave? Živi su,ali žuti.
 
Jesam,sigurna,vidjela svojim očima.Nema nigdje ništa na tikvicama,samo ti klipići od cvijeta,a cvijeta nema,nema ni uroda.Jedva ljudi otkrili šta je,kada ih se namnožilo da su se popeli na listove tikvice i nisu mogli sići.Valjda neće stare listove pošto imaju kao bodljice po sebi na donjij strani,a na cvijet uz taj klipić se popnu i nema tragova ni cvijeta.Kad su bacili pužomor sve od sline.
 
Virus?

smanjena_523.jpg
Pozdrav, svima još jednom!
Imam jedno relativno hitno pitanje. Organski uzgajam povrće prvi put ove godine. Prvi veći problem je što je krastavac vrlo oboleo. Ja sam pronašla da najverovatnije ima virus mozika krastavca, ali nisam sigurna. Postavljam fotke, pa bi mi mnogo značilo samo da mi to neko potvrdi. I šta da radim s njim? Čula sam da od tog virusa nema spasa, čak ni hemija ne pomaže. Da li da ga sveg počupam?

Čudno je da je samo krastavac (za sada oboleo). Imamo jednu leju salatra i jednu kornišona. Razdvojeni su i kornišon je zasađen u zemlju oko tri nedelje kasnije, ali je i on vrlo brzo oboleo.
Molim nekog za savet. Mnogo sam se rastužila.


- - - - - - - - - -

33bdco1.jpg
[/IMEG]
Evo još jedne fotografije da se bolje vidi. :( Hvala unapred za bilo kakav odgovor.
 
Ima li to smisla raditi ako je biljka zaražena tim virusom? Ono što sam uspela da nađem je da te vaši prenose virus. Zbog toga biljka kovrdža listove, dobija zućkastu boju, stagnira i ostaje jalova.
 
smanjena_523.jpg
Pozdrav, svima još jednom!
Imam jedno relativno hitno pitanje. Organski uzgajam povrće prvi put ove godine. Prvi veći problem je što je krastavac vrlo oboleo. Ja sam pronašla da najverovatnije ima virus mozika krastavca, ali nisam sigurna. Postavljam fotke, pa bi mi mnogo značilo samo da mi to neko potvrdi. I šta da radim s njim? Čula sam da od tog virusa nema spasa, čak ni hemija ne pomaže. Da li da ga sveg počupam?

Čudno je da je samo krastavac (za sada oboleo). Imamo jednu leju salatra i jednu kornišona. Razdvojeni su i kornišon je zasađen u zemlju oko tri nedelje kasnije, ali je i on vrlo brzo oboleo.
Molim nekog za savet. Mnogo sam se rastužila.


- - - - - - - - - -

33bdco1.jpg
[/IMEG]
Evo još jedne fotografije da se bolje vidi. :( Hvala unapred za bilo kakav odgovor.
Ovo je jak napad repine lisne vasi....Kombinaciju vise preparata u vise navrata ce te se resiti lisnih vasaka....prskanje uz dodavanje okvasivaca i ispod nalicja lista...gornja slika je tipicna plamenjaca krstavca...nemoj te cekati da biljka oboli....
 
je li zna iko sta je ovo? 70% krastavca mi je vrh osusilo sisanjem sokova iz vrha,ostali dio biljke ne dira,prskao skoro svaki dan,probao actaru,vertimecs,actelic,abastate,probao mjesati dva zajedno,nista ne pomaze,je li ima neko ideju sa cim da probam?
asa.jpg
 
strucnjaci u polj.apotekama kazu da to cudo napada sve zivo,krusku breskve itd. meni je napalo na paradajz i krastavice,jedino sto ih u dobroj mjeri unistava jeste karate zeon
 
Pozdrav povrtlarima,imam nešto krastavca u plasteniku 3 sorte čisto amaterski , unazad 5 godina sam imao izuzetan prinos ali ove godine mi se dešava da krastavac zameće gotovo sve muške cvjetove a malo ploda ,biljka ima normalan porast đubreno je isto ko i do sad ,interesuje me šta bi mogao biti uzrok .sve odgovore i komentare prihvatam unaprijed hvala
 
Krastavci gorce.Procitao sam da moze da bude u pitanju i zalivanje i promena temperature,neadekvatna prihrana,sortna(hibridna)osobina,ali moj problem je sto oni periodicno gorce u procentu od 20-30 % .U pitanju je hibrid ecron i svi imaju iste uslove (temperatura,zalivanje,prihrana).Zasto ne gorce svi,nego samo odredjeni procenat,da li je moguce da odredjene biljke (20-30 %) stalno gorce a ove druge 70 % nikad ne gorce ili sta je pitanju?Posto prodajem krastavce na pijaci da li postoji neki nacin da eliminisem tu gorcinu?
 
Nazad
Vrh