Krastavac salatar

  • Začetnik teme lakan
  • Datum pokretanja
dal je netko možda imao sličnih problema sa krastavcima špricano tri puta protiv plamenjače jednom dithane dvaput ridomil ali poboljšanja nikakva ili vrlo slaba, bojim se da nisu možda spaljeni sa gnojivom dali postoji način da se to nekako spasi, brine me još da nije bakterija, a i željezo jer su nam stupovi pravljeni od armature pa da nema previše željeza u zemlji, pozdrav hvala
sam0581d.jpg

sam0578l.jpg

sam0576w.jpg

sam0575e.jpg

sam0579w.jpg

sam0580r.jpg
 
:ppozdrav:Gledaj kakav je vrh biljke,ako je vrh zdrav ima lepu boju biljka napreduje onda je u redu.listovi zarazeni plamenjacom se nece oporaviti.Kada se govori o nedostatku gvozdja kod biljaka ne misli se na armaruru ili sta vec nego na gvozdje u prihvatljivom obliku za biljku.koliko vidim vrh je dobar i zdrav i plamenjaca je zaustavljena.Zalivaj redovno,dobro provetravaj i nemoj bas sve da slusas sta drugi pricaju.:ppozdrav:
 
Kod mene krastavci nikako da mrdnu nikli i stali, po komsiluku slicna situacija nekima poceli i krastavcici da se formiraju i samo povenulo lisce kao da je popareno vrelom vodom.
 
Dali je neko poceo sa rasadjivanjem Krastavca u negrejanim plastenicima.Ove godine blaga zima a rasad nikad Slabiji u ovo vreme.Ja cu u sredu da pocnem da rasadjujem Krastavac a Paradajz za vikend.Dali je i kod vas rasad slabiji nego proslih godina.
 
Proizvodjaci niko se ne oglasava u ovoj temi.Kakvi su vam Krastavci,kako su preziveli izuzetno hladan i bez sunca Mart a sada letnje dnevne a nocne oko 5 stepeni.Kod mene stoji nikako da krene.
 
Kod mene cvetaju i bas lepo napreduju.Uvek zaboravim da ponesem foto aparat da slikam.Ali bice slika uskoro.
Cujem da je dosta krastavca propalo.
 
Kod mene Krastavac kao da stoji slabo napreduje ali biljka ima lepu boju i ima po neki cvet brinem se dali ce preziveti dali treba necim prskati probacu slike da stavim.
 
@ nane10 @

Ridomil Gold MZ 68 WGse na istoj površini može primeniti najviše tri puta u toku godine, uz razmak između dva tretiranja od 14 dana odnosno 10-12 dana u kišnom periodu. Preparat se ne sme primenjivati u staklenicima i plastenicima.
 
Kod mene Krastavac kao da stoji slabo napreduje ali biljka ima lepu boju i ima po neki cvet brinem se dali ce preziveti dali treba necim prskati probacu slike da stavim.

evo slikahttp://i50.tinypic.com/rcsvw7.jpg[/IM

[COLOR="#135D38"]- - - - - - - - - -[/COLOR]

[QUOTE="lakan, post: 686309, member: 15083"]Kod mene Krastavac kao da stoji slabo napreduje ali biljka ima lepu boju i ima po neki cvet brinem se dali ce preziveti dali treba necim prskati probacu slike da stavim.[/QUOTE]

evo slika[IMG]http://i50.tinypic.com/rcsvw7.jpg[/IM

[IMG][IMG]http://i50.tinypic.com/rcsvw7.jpg[/I

- - - - - - - - - -

IMG
 
Potrebna mi je pomoc u vezi orezivanja krastavca. U pitanju je sorta Ekron. Dakle kada poceti sa skidanjem zaperaka, kidanja listova, i uopste kako vi to radite. Evo i slika pa bih vas molio da mi to pojasnite, jer krastavac radim prvi put. Hvala unapred!




 
Potrebna mi je pomoc u vezi orezivanja krastavca. U pitanju je sorta Ekron. Dakle kada poceti sa skidanjem zaperaka, kidanja listova, i uopste kako vi to radite. Evo i slika pa bih vas molio da mi to pojasnite, jer krastavac radim prvi put. Hvala unapred!
Zaperke počni skidati odmah ćim narastu koji centimetar. Ostavljaj samo mali krastavac ili dva koji je u pazuhu glavnog lista. Znači jedan list - jedan krastavac. S time da od zemlje dolje možeš otrgnuti i male krastavce jedno do visine dva lista kako ne bi polegli na zemlju dok budu rasli jer neće biti ravni.
 
evo slikahttp://i50.tinypic.com/rcsvw7.jpg[/IM

[COLOR=#135D38]- - - - - - - - - -[/COLOR]
Kod mene Krastavac kao da stoji slabo napreduje ali biljka ima lepu boju i ima po neki cvet brinem se dali ce preziveti dali treba necim prskati probacu slike da stavim.

[/QUOTE]
Lakane, ovo je efekat jakog sunca na nedovoljno priviknut (neokaljen) rasad.
To se stručno naziva FOTO-stres. Krastavac je udarila sunčanica,..
Pogledaj u ovoj temi: [B][URL="http://poljoinfo.com/showthread.php?7034-Bolest-ili&p=693369#post693369"] Bolest ili -klik[/URL][/B] - sam napisao jedan post o istom simptomu kod paradajza.
Nažalost za tvoj krastavac je već kasno za brzi lek (verovatno je već sam prezdravio), ali eto za nauk' za ubuduće.
Nakon tog stresa, njemu fali milion vragova,.. i mikroelemenata,.. lako dobije i plamenjaču, pa se situacija zakomplikuje, a moglo se preventivno delovati zasenjivanjem plastenika pri sadnji (treba jaka zasena, par dana, pa je smanjiti po oblačnom danu,..). Ostalo sam napisao u tom postu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Krastavac za seme.Kasno posejan ,uhvatilo ga hladno vreme posle nicanja.Zadnjih nekoliko dana je živnuo.
 
Данашња берба:
slika129.jpg

slika130.jpg


Хвала Богу лепо родио, али је жалосно што сам сејао за своје потребе и сад не знам шта ћу са њим, никоме не треба па ће највероватније пропасти.
А трунка хемије није употребљена.
 
Da li je ovo crv u mladoj biljci krastavca.?
Malo je mutna slika...



Naime to su mlade biljke iz kontejnera posadjene u baštu pre desetak dana. U pitanju je i salatar i kornišon (hibridi) Od 100-tinak biljaka blizu dvadeset je dosad palo. Na par cm iznad korena (u zemlji) se osuši. Ovaj je već došao kao zamena ali i on ode.
I taman da ga bacim kad vidim da mu iz stabla izlazi ovaj crv (4-5 mm dužine). Jutos sam to video, pa poprskao actarom ali evo sad iz druge biljke vidim da nije uginuo. Da napomenem da su posadjeni krastavci na tri lokacije u bašti i svugde je bilo stradalih biljaka
Ako neko zna kako lečiti ovo.
Pozdrav

- - - - - - - - - -
Edit:
Ja lično nisam nikad čuo da crvi napadaju krastavac, ali mi jedna komšinica reče da su to opaki crvi i gde se uglave idu od biljke do biljke pa dok ima krastavaca. Ustvari ima ih više u predelu korena i ubušenih u stablo i biljka samo klone i za dan ode. Komšinica kaže da su oblika i izgleda kao feder od hem. olovke i da se tako nekako slično i zovu.
Uspeo sam da nedjem jedan link na engleskom i to je to (bar mi se čini, koliko ja razumem engleski) ::namigivanje::

http://homeguides.sfgate.com/kill-cucumber-worms-22286.html

Uglavnom da ne dužim perfection je odradio stvar. Nekoliko biljaka koje su bile klonule posle zalivanje lista i zemlje sa malom kantom za zalivanje u dozi 0.1% se oporavilo i zasad je sve u redu. Odsad ću prilikom sadnje to obaviti preventivno
Možda nekom pomogne.
Pozdrav :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Da li je ovo crv u mladoj biljci krastavca.?
Malo je mutna slika...

Naime to su mlade biljke iz kontejnera posadjene u baštu pre desetak dana. U pitanju je i salatar i kornišon (hibridi) Od 100-tinak biljaka blizu dvadeset je dosad palo. Na par cm iznad korena (u zemlji) se osuši. Ovaj je već došao kao zamena ali i on ode.
I taman da ga bacim kad vidim da mu iz stabla izlazi ovaj crv (4-5 mm dužine). Jutos sam to video, pa poprskao actarom ali evo sad iz druge biljke vidim da nije uginuo. Da napomenem da su posadjeni krastavci na tri lokacije u bašti i svugde je bilo stradalih biljaka
Ako neko zna kako lečiti ovo.
Pozdrav

- - - - - - - - - -
Edit:
Ja lično nisam nikad čuo da crvi napadaju krastavac, ali mi jedna komšinica reče da su to opaki crvi i gde se uglave idu od biljke do biljke pa dok ima krastavaca. Ustvari ima ih više u predelu korena i ubušenih u stablo i biljka samo klone i za dan ode. Komšinica kaže da su oblika i izgleda kao feder od hem. olovke i da se tako nekako slično i zovu.
Uspeo sam da nedjem jedan link na engleskom i to je to (bar mi se čini, koliko ja razumem engleski) ::namigivanje::

http://homeguides.sfgate.com/kill-cucumber-worms-22286.html

Uglavnom da ne dužim perfection je odradio stvar. Nekoliko biljaka koje su bile klonule posle zalivanje lista i zemlje sa malom kantom za zalivanje u dozi 0.1% se oporavilo i zasad je sve u redu. Odsad ću prilikom sadnje to obaviti preventivno
Možda nekom pomogne.
Pozdrav :ppozdrav:
to je Nematoda korenovog gala
 
Nazad
Vrh