Konji, fijakerijade

Zelena arena
11.00 – 16.00
Međunarodno takmičenje u vožnji zaprega
HORSEVILLE DRIVING CUP 2012

Takmičenje u vožnji dvoprega, četvoroprega i za pehar "HorseVille" 2012.
Organizator: Novosadski sajam

17.00
Uručenje nagrada sa svečanim defileom
• Međunarodna konjička revija „HORSEVILLE SHOW JUMPING CUP 2012“
• HORSEVILLE DRESSAGE CUP™ – CDI
• Međunarodno takmičenje zaprega HORSEVILLE DRIVING CUP 2012
Organizatori: Novosadski sajam i Konjički centar "Novosadski sajam"

Napomena: ovo je nastavak teksta za nedelju! (nije moglo sve da stane u jedan post)
-----------------------------------------------------------------------------------

ja sutra idem na sajam pa javljam kako je bilo! a bice i slika! ide li jos neko? i mene interesuje?

North ARMY : Pojedinačna cena ulaznice je 300 dinara. Ulaznice za kolektivne posete (grupe veće od 15 ljudi) koštaju 200 dinara, a ista je cena za poslovne ulaznice. Stalne ulaznice koštaju 800 dinara.
 
U Nedelju 19. Maja održaće se Štraparijada (vuča balvana) u Rumi, na Vašarištu....Pa ko to vole, eto mu povoda za odlazak u Rumu...
A u Nedelju 26. Maja održaće se Fijakerijada u Opovu, Banat. Na programu je Prvo kolo Prvenstva Vojvodine u vožnji zaprega, a potom ide, naravno, revijalni deo...
 
Poslednja izmena:
А потом у општини Ковин :
17. по реду сморта парадних запрега у Гају организацији коњичког клуба "Илија Фрча - Мики" дана 15.06.2013.године (субота) са следећим програмом:
-почетком скупа испред православне цркве у центру села у 11:00,
-12:00 дефиле учесника смотре кроѕ село до хиподрома
-13:00 почетак смотре почев од једнопрега, па потом двопрези, тропрези, четворопрези и на крају такмичење за најбројнију запрегу
--око 17:00 (сависно од броја учесника) проглашење краја смотре


прошле године то је изгледало овако :


Моја маленкост, као земник председника клуба, има част да позове све заинтересоване да дођу и учествују, али и да гледају смотру.
Сви који су вољни да финансијски помогну смотру поред захвалнице добијају и позивницу за свечану вечеру коју правимо истог дана у дому културе у Гају. За све прилоге преко 10.000поред тога смо обезбедили и посебне пехаре у знак захвалности.

Све додатне информације можете добити преко пп,од мене на 064 117 02 65 или преко е-маила ivanmilo@ptt.rs
 
Najave Fijakerijada

Danas je u Pećincima održana Fijakerijada. Nisam Vas obavestio na vreme iz "objektivnih" razloga. Posećenost je bila zaista neočekivana, što se tiče i posetilaca i učesnika. Učestvovalo je čak 45 dvoprega u takmičarskom delu.
U izuzetnoj konkurenciji pobedio je Milan Gaković iz Kucure (svima dobro poznat), drugi je bio Žarko Milinković, a treći Milanov mlađi brat Borivoje Gaković.
Usledila je takmičenje u četvoropregu (9 učesnika) a zatim su usledila proglašenja za najlepši par konja, mladi par, fijaker, kobila, pastuv itd. kao i revijalni deo koji nisam ispratio...
Da najavim sledeća dešavanja:

KK "Mirela" organizuje Fijakerijadu u Subotu, 15. jun, Belegiš, opština Stara Pazova, Srem.

Subota, 22. jun, Fijakerijada, Lipolist, opština Šabac, Mačva.

KK "Rusanda" organizuje Fijakerijadu u Nedelju, 23. jun, Melenci, opština Zrenjanin, Banat.
 
Чуо сам да ће у суботу 27.07. бити фијакеријада у Равном Селу (Шовама). Јел зна неко датуме одржавања фијакеријада у Војводини?
 
Нико не зна када ће бити, па сам мислио да их можда и нема више.
 
Нико не зна када ће бити, па сам мислио да их можда и нема више.

Vidi se da NEMATE konje...
Pa ko je lud da tera po ovim temperaturama, vrućine teške, "smrt" za konje, ali bogami i publiku po tim manifestacijama...
Malopre ispratih kolege konjare, upregli dvopreg u špediter da malo konji protegnu noge, mlada omica i pastuv od sedam leta,stali pred mojom kapijom da prozborimo koju, cedi se pena sa njih, a kanda su DOBRO terali, po `ladu da ih ne poznadu, metnuli fenjere, da se vide izdaleka, bože me prosti, zaprega ko scena iz nekog horor filma, prošla me neka jeza...
Moga ždrepca nisam prezao već podosta dugo, pošteno da kažem, ne pamtim kada, moram ustati jedared rano ujutru, oko 4, savatati ga u fijaker, pa niz drum da se malo praši i za nama...
U Rumi će Fijakerijada biti, po svemu što sam načuo tu i tamo, održana početkom sledećeg meseca Septembra...
 
Dobrodol fijakerijada u Kovilju treba uskoro da se odrzi, ali imaju problema i hoce da smene glavnog u upravi KK, zbog toga se sada ne zna tacan datum fijakerijade... informacija od jednog clana iz uprave.
 
Ja lično zbog vrućina nisam bio u poslednjih mesec dana ni na jednoj smotri. Lepo je da se družimo i pohvalimo onim šta imamo, ali na +35 ja moje konje ne planiram da utovarujem u kamion, mada kako vidim ima prilično onih koji se toga ne libe...
 
KK "JADRAN" iz Golubinaca (opština Stara Pazova) organizuje Fijakerijadu 8. Septembra... Danas zvao čuveni Brica-Stevan Vidović, tzv. konjar i pesnik iz Golubinaca, obavestio i istovremeno pozvao da uzmemo učešće u ovoj manifestaciji...
 
Fijakerijada u Kucuri 24.08.

picture-004.jpg

picture-013.jpg

picture-028.jpg

picture-019.jpg

picture-087.jpg
 
Nazad
Vrh