Kompaktori, germinatori

Kolega je prije par godina pravio IMT sjetvospremac na sklapanje i napravio je ovakav sistem sklapanja i kad je sama rama bila islo je nekako i sirenje i sklapanje. Kad je pokacio valjke i motike, nema sanse da ga traktor skupi, pa je morao izmisljati "skare" preko kojih se skupljao spremac i u leru ga digne, i spustanje ide puno finije, bez trzanja.

Cilindar je izdignuo i kad se razvuce spremac, stajao je cilindar nekih 20-ak cm od rame i samo mu je napravio uporu na kojoj ce se odmarati u radu, da se pod svojom tezinom tako razvucen ne uvije.

Spremac radi dan danas samo kod njegovog sogora.
 
@ dragan 82 kolika je to sirina? jel ima sta od 4 metra slicno. ili mozda do 5? i koliko novaca kod mene u dvoristu? javi na PP.
 
Nema ovde veliki izbor ovih masina. Zato sto oni nisu ih koristili. Sad vidim po neki lemken zadnje generacije. Ali i oni su redki.
Ovaj zuti je nov garaza ga dobila jos pre 20god da ga proda i niko niokada ga nije kupio. Tako su mi juce rekli. Ali je ipak on odradio svoje. On je bio kao model u garazi , i oni koji su zeleli oni su po njemu narucivali , ali mnogo vece od 5i6m. A ovaj je 2.8m
 
Ovo je slikano blizu jezera Leman (Zenevsko Jezero) odma iza Zeneve , pa zato nema puno snega.
 
ja imam zelju da kupim germinator i sad kad sam citao ovo vidim da bi mi 3.5 metra bilo puna kapa za mojeg claasica od 102 zdrebca, sta vi mislite o tome, ali je ovaj kompaktor vrh vrhova sto je je uh....
 
O83clichlUoWQHU_ALNaOrj_w045Zu8tH40x-M4GfuA
imam gorko iskustvo sa germinatorom tanjiraca cenej dobro smo se navarili dok smo ga napravili da radi
 
Kombinator

Još jedan novitet od Agromerkura.Multi Kombinator.Nisam našao temu gde da ga postavim.


 
Poslednja izmena od urednika:
Deluje odlicna stvar!Kada se skinu ovi razrivacki organi, moze da bude obicna tanjiraca... Malo me brine kolika mu je propusna moc kada se radi kukuruziste. Razmak izmedju diska, i kucista susednog diska je manji nego kod tanjirace ovog tipa, a i razmak izmedju prvog reda diskova, i razrivaca je dosta mali...
 
Nije ga lako vući ni Belarusu 130 KS,što se i vidi na snimku.Dimi rus na auspuhu zapravo.
 
Alaj ne ide to lako kad rus tako dimi.Primetio sam da i diskovi u zadnjem redu često zastaju.
 
I prednji diskovi staju na sa radom na 3:50,Mislim da su ovi razrivacki organi previse spusteni,a to sto zadnji diskovi cesce staju je zbog veoma rastresite zemlje sto razrivacki organi odrade.mozda gresim ali bih ja stavio te razrivacke organe napred pa onda diskove,jer ovako prva baterija ima funkciju 10-15% ove masine.

Komentari?
 
Ne trčkara snjim to je sigurno,a disk staje zato što nije spustio do zemlje zadnji kraj.:osmeh:Treba tu malo više konja za vući ovu mašinu.
 
Nazad
Vrh