Kombajnski motori

Probao sam prosle godine, termostat je bio Mahle na 71C i opet se grejao.

- - - - - - - - - -

Skinuli smo glavu,nikakvih tragova pregrejavanja nema ni na dihtungu ni na glavi. Sutra je nosimo kod Cubike da uradi hidrotest,mada je glava 99%dobra.

- - - - - - - - - -

Da,da.
Isto tesanjska,nisi video ili je kod tebe metalni odlivak?

Pumpa je od spolja sva metalna,a koliko se secam i unutra. Ova stara pumpa,sad sam gledao,propeler joj je metalni.
 
Ajmo ovako...

Sto za vas znaci da se motor grije? da se razumijemo, sve do 90°C je u redu i to nije pregrijavanje, to je normalna radna temperatura. Nije motor jaje pa da ce se tvrdo skuhati.

Pogotovo sad pisete nema znakova grijanja niti ista... Ako i dalje sumnjate da se motor jako grije pogledajte naj prije kut ubrizgavanja, moguce lako da je poremecen i da motor nema dobro izgaranje goriva pa da zato dize temperaturu ili da nisu dizne lose pa da se iz slicnih razloga grije.

Takodjer preporucam da provjerite ispravnost instrumenta koji pokazuje temparaturu, moguce da je on falican.

Opet ponavljam, ako drzi u radu temperaturu na 80°C to je OK.
 
Kod mene je termostat od 79C i temperatura je konstantno na 80C a kada dođe do 85-90C staneš,ometlaš mrežicu i vozi Miško.Pre ugradnje termostata temp. je znala da ide i preko 90C a u jesenjim radovima pri hladnijem vremenu jedva 40C što je prilično nezdravo po motor.
 
Moram jos da zovem sutra Tesanj,da proverim neke kataloske brojeve. Dizne uradjene kod Zeravice,stavljene boschove,motor ne dimi,lepo pali i ne trosi puno. U suncokretu drzi do pola temperaturu,u transportu na 1/4,a u zitu ide na 3/4 i gura prema crvenom polju,ali onda ja usporim ili stanem da bi ga ohladio. Na pola skale je oko 80 C,merio sam.
 
Ubaci ti njemu još jedan sat.Imaš 2 mesta predviđena za njih.Jedno je na kućištu termostata a drugo na samoj glavi u pravcu auspuha.
 
Moram jos da zovem sutra Tesanj,da proverim neke kataloske brojeve. Dizne uradjene kod Zeravice,stavljene boschove,motor ne dimi,lepo pali i ne trosi puno. U suncokretu drzi do pola temperaturu,u transportu na 1/4,a u zitu ide na 3/4 i gura prema crvenom polju,ali onda ja usporim ili stanem da bi ga ohladio. Na pola skale je oko 80 C,merio sam.

Sve dok je u zelenom to je OK. Kad krene kazaljka u crveno onda se i ti kreni brinuti, sve dok je u zelenom podrucju vozi i ne zamaraj se time.

Za svaki slucaj provjeru kut ubrizgavanja goriva. Ne mora motor ni dimiti nit gubiti snagu ako pumpa nije pravilno podesena. Da je tako jako van podesenja da dimi ili lose pali grijao bi se kao lud a ne postepeno...
 
Probacu i to,a i stavicu mehanicki merac. Mada ovaj je tacan sigurno.

- - - - - - - - - -

Ko drzi kvalitetne delove za om 352a? Kakav je Simplex?

- - - - - - - - - -

Koga preporucujete za masinsku obradu? Cubi? MR?
 
Ja sam u simplex za moj samo dihtung kartera nasao.
Nista drugo nisu imali,slabo oni imaju delove za te stare masine.
 
Nazad
Vrh