Kombajnski motori

Ja sam stavio novu Tesansku,a na moju stavio C3 lezajeve i stoji u rezervi.
Je li se remont moze samosalno uraditi ili treba servis? Meni na OM 352A motoru pumpa ima malo lufta ali ne pusta vodu. Kad se remenica napne pajsericem ili jacim srafcigerom vidi se da ima lufta. Majstor kaze da je remont jednostavan, ali ja ne bih nsta dirao dok ne propisa na semeringu.
 
Kad sam davne 2000 god.trazio za pumpu od om352 komplet za remont u Metal Padina rekli mi da imaju sve za nju i da mogu da izremontuju, ja odneo i 3 puta su je prepakivali (svaki put naplatili delove i ruke) i svaki put montiram na kombajn a ona odmah curi kako nalijem vodu znaci jos ne upalim motor ona curi, kad sam oneo 3 put gazda sam kaze sad cu ja da je uradim i ja tad gledo njegov rad, ne izgleda nista komplikovano medjutim svaki put curi, sutradan odnesem u servis pumpi u Bg.kod bogoslovije, radnik mi zameni sa remontovanom, namontiram i pumpa radi radnju, tako da nije komplikovano samo oce li biti dobro sastavljeno da nepusta vodu to je vec pitanje.
 
Godinu dana je garancija.Mogao sam je i sam remontovati ali sam se plašio da nešto ne razbijem pa bi mogao da se slikam a ima 2 ili čak 3 tipa pumpe na tom motoru a razlika je u kućištu i radnom kolu.
 
Je li se remont moze samosalno uraditi ili treba servis? Meni na OM 352A motoru pumpa ima malo lufta ali ne pusta vodu. Kad se remenica napne pajsericem ili jacim srafcigerom vidi se da ima lufta. Majstor kaze da je remont jednostavan, ali ja ne bih nsta dirao dok ne propisa na semeringu.

Na zmaju sam sam remontovao i nije curela,na Claasu sam menjao pumpu prosle godine pre sezone,imala je lufta i nisam hteo da rizikujem da mi crkne u zetvi,jer ode ceo dan da se skine i vrati. A i ne mora da znaci kad ima lufta da ce prvo da procuri,moze da se otkine i da razvali hladnjak i da otkine svoje kuciste i onda ne mozes ni da je remontujes.
Ja sam moju odneo u servis za kamione u Vrscu,ja sam kupio C3 japanske lezajeve i oni zamenili za 1000dinara.
 
Ja sam zato i skinuo,jer ne znam kakve su lezaje stavili prethodni vlasnici. Ja sam kontrolisao svako jutro,uhvatim za ventilator i prve godine je imao malo lufta ali je tako odradio 400 kj,i onda se malo povecao luft i morao sam da je skidam.

- - - - - - - - - -

Covek je doterao pre 2 godine Do 98 i krenuo da vrsi kukuruz,nije dva dana radio i zvekne mu pumpa i ventilator mu razbije hladnjak,izgubio je 3 dana dok je sve okrpio.
 
Je li se remont moze samosalno uraditi ili treba servis? Meni na OM 352A motoru pumpa ima malo lufta ali ne pusta vodu. Kad se remenica napne pajsericem ili jacim srafcigerom vidi se da ima lufta. Majstor kaze da je remont jednostavan, ali ja ne bih nsta dirao dok ne propisa na semeringu.

nediraj je bez obzira dal ima lufta,uvek ima lufta malo verovatno zbog c3 lezaja,samo skini remen i zavrti je,ako se lezaji necuju samo peglaj,remont nije problem,idu dva lezaja i dva semeringa koja stite lezaje od prasine i glavni semering,poenta je samo imati alat kad se presuje semerin u kuciste pumpe i na osovinu u isto vreme,mala greska i semering pukne
 
- - - - - - - - - -

Da li zna neko ko ima motor mercedes 352a na kombaju kakav mu je alnaser,tj koji je model ,kakvu oznaku nosi i koliko je volti ?

Код мене је 352 без турбине, анласер има ознаку:
448
БОШ
0 001 367 059
-> 12 волти

Слажем се са колегом Дангер у вези ремонта водене пумпе. Ја сам код мене сам ремонтовао пре 6-7 година. Семеринг ми препоручили керамички, лежајеве подмазао, и за сада ради радњу. Још бих напоменуо да ако иде семеринг директно на коло пумпе, веома често је потребно на стругу поравнати додирну површину кола.
 
Poslednja izmena:
Ma ja sam stavio Tesanjsku prosle godine,ali kombajn mi se greje,pa ne znam da li ima vise modela pumpi sa razlicitim protokom.
 
Nazad
Vrh