Kolki treba da bude pritisak ulja u motoru na 1221 ?

slican problem,pa mozda neko ima resenje. Mtz 82 "netrosi" ulje, na 12kj litar.Snage ima, dima, nema.Nasuto ule 15/40w.Hladan 2,5-3 bara na leru oko 2 bara.U pocetku se pritisak nije spustao ispod 1,7 ( ler ) zagrejan, dok danas posle 10-15 rad.sati od zamene palo na 1.2 ler u radu 1,7. Pod pretpotsavkom da nije do ulja koju terapiju primeniti, odnosno dali ista primenjivati ?
 
Prva pretpostavka je da je ulje problematicno, proveri i sam sat posto sam imao slucaj da me je zezao sat pa sam se ubedacio jer sam pomislio da sa uljem ili masinom nesto nije u redu.U mom slucaju na ulje nisam sumnjao jer sam iz te kante od 25 litara prethodno sipao ulje i pritisak je bio ok , ali uvek postoji ono ali...Dakle ispusti to ulje u neku cistu posudu, zameni ga kao i filter pa ako se situacija poboljsa onda znas u cemu je stvar i za ubuduce izbegavaj da ga kupujes tamo gde si ga kupio.
Jedna zvucna marka ( vrlo skupa) me je naucila da u sve posumnjam pa cak i samog zastupnika koji je bio taj koji je falsirao ulje, ali to neka njemu ide na cast i od te firme niti od tog brenda iz principa vise nikada necu kupiti apsolutno nista.
 
ja sipam ina 5 ili ina super turbo i pritisak mi je hladan 4 a vruć 3.5 kad je ulje za menjanje i forsiram ga čitav dan onda padne na 3 bara
 
ako nije sigurno onda bolje nemoj ,a kakvo je kruševačko ulje kod mene ga prodaju u prodavnici za ruske dijelove a ista mu cijena kao ini pakupujem inu nekako sam sigurniji
 
Krusevacko je ok naravno pod uslovom da je i ono original.Treba citati standarde koje ulje ispunjava i naravno obavezno obratiti paznju na to da je original.Nije zgoreg od svakog ulja koje ste sipali u masinu ostaviti malu kolicinu u ambalazi da biste mogli po nekim organoleptickim svojstvima :osmeh: da utvrdite da li je sledece pakovanje identicno kao i sadrzaj.Na taj nacin sam i saznao da mi je uvaljen falsifikat jer je sadrzaj iz identicne mabalaze bi potpuno drugacije boje mirisa...za ukus ne znam ali se mom traktoru uopste nije svideo.
 
Davno vec bese, pa zaboravih za problem.Problem je otklonjen ,mada uvek moze bolje.Posto smo novi u druzenju taj rus i ja, to su bile neke decje bolesti naseg prijateljstva.Problem je bio u prljavom uljnom hladnjaku tako da ulje nije imalo malte ne nikakvo hladjenje,taloga bese sa prsta.Posle casa higijene ulje nije spadalo ispod 1,5 na leru .Inace ulje u njemu je Q8 15w40.Sledeci put dobija 20w50, nekako mirnije sedim u njemu kada na manometru stoji dvojka.
 
Slican problem sam ja imao sa mojim mtz 892 kao novog kad sam promeno prvo ulje sipao sam ulje koje koriste putnicka vozila sa turbo motorima i kad sam ga opteretio dobro zagreao u tanjiranje ono pritisak jedva pritisak na pun gas malo jace od 2 bara onda mije drugar kazao da sipam ulje sto koristu kamioni saturbo motorima i nije bilo problema pritisak od 3,5-4 bara
 
Automobilski motori rade na mnogo visim obrtajima i za traktore sigurno nece ici isto ulja kao za njih.Kamionska SHPD ulja su za traktore dobra solucija.
 
Prva pretpostavka je da je ulje problematicno, proveri i sam sat posto sam imao slucaj da me je zezao sat pa sam se ubedacio jer sam pomislio da sa uljem ili masinom nesto nije u redu.U mom slucaju na ulje nisam sumnjao jer sam iz te kante od 25 litara prethodno sipao ulje i pritisak je bio ok , ali uvek postoji ono ali...Dakle ispusti to ulje u neku cistu posudu, zameni ga kao i filter pa ako se situacija poboljsa onda znas u cemu je stvar i za ubuduce izbegavaj da ga kupujes tamo gde si ga kupio.
Jedna zvucna marka ( vrlo skupa) me je naucila da u sve posumnjam pa cak i samog zastupnika koji je bio taj koji je falsirao ulje, ali to neka njemu ide na cast i od te firme niti od tog brenda iz principa vise nikada necu kupiti apsolutno nista.

iz istog principa napisi ime firme koja ga proizvodi...
 
e taj ti je bas orginal:haha: ima covek u pancevo pravi kante za kastrol sa najnovijom digitalnom stampom pa sipaj sta hoces u nju:haha:
 
jasam ti prijateljski rekao posto znam coveka koji pravi te plasticne kante i za INA I MODRICU pa sad ko razume svatice da nije zajbancija:ppozdrav:
 
po toj logici svako oil se moze dovesti u pitanje, taj proizvodi ambalazu za te 3 marke, neko drugi za neke druge 3 marke!sta je original i gde ga kupiti?
ja recimo planiram za ruju da uzimam oil u aropanonci, sad ce neko reci da je to Mabanol lose oil, mozda je kopija i u agropanonci?
 
zbog cega ga zaobilaziti? ako mi bude pritisak dobar kao i sad i nebude ga trosio kao do sad, necu ga menjati...

dali neko koristi Eurol, dali zadovoljava? i dali je original?
 
Nazad
Vrh