Kolki treba da bude pritisak ulja u motoru na 1221 ?

Učlanjen(a)
4 Jan 2008
Poruka
2.949
inino ulje je voda i niš koristi vidi se kad se stroj ugrije kako pari i pane pritisak ulja nema nikakvu kvalitetu..
Živiš u zabludi. Kad nešto neznaš onda pitaš da ti se kaže kako stvari stoje. Ni najbolje ulje na svijetu nemože podić pritisak u lošem motoru ili motoru koji ima lošu uljnu pumpu. Isto tako ni najbolji motor neće imat dobar pritisak ulja (u sustavu podmazivanja) sa (jako) lošim uljem.

INA Super Turbo sipam u MTZ-892 i nemam nikakvih problema sa radom motora ni u najtežim uvjetima rada. Isto ulje sipam u dva traktora koji imaju EURO 2 i 3 motore i vadim ga van na oko 200 rh bez problema od zamjene do zamjene.

Korisnik1787

Deleted
Učlanjen(a)
29 Dec 2009
Poruka
3.649
Sve je tako gospodine @Bećarina pusta,
ali Vi kupite ulje u prodavnici, a ne na vašaru ili pijaci.

zrine892

Član
Učlanjen(a)
15 Nov 2009
Poruka
1.152
Živiš u zabludi. Kad nešto neznaš onda pitaš da ti se kaže kako stvari stoje. Ni najbolje ulje na svijetu nemože podić pritisak u lošem motoru ili motoru koji ima lošu uljnu pumpu. Isto tako ni najbolji motor neće imat dobar pritisak ulja (u sustavu podmazivanja) sa (jako) lošim uljem.

INA Super Turbo sipam u MTZ-892 i nemam nikakvih problema sa radom motora ni u najtežim uvjetima rada. Isto ulje sipam u dva traktora koji imaju EURO 2 i 3 motore i vadim ga van na oko 200 rh bez problema od zamjene do zamjene.
Ja sipam Ina Super 5 i menjam ga na svakih 150 radni sati. Ulje je odlično.
Traktor ga ne troši i pritisak mi je uvijek dobar.

577

Član
Učlanjen(a)
29 Okt 2011
Poruka
2.561
Je ina je za kurac goli za bicikl podmazivat nikad gore ulje nisam probo...
A sto ćeš n godinu mjenjam ulja i više ina ići neće jer nema nikakvu kvalitetu..
Prije je bilo neko ulje i bio je bolji pritisak...
Pošto Ina voli da stavlja vodu u goriva moš mislit štu u ulju ima.

North ARMY

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
14 Okt 2008
Poruka
23.786
Inna je de lux ulje za moje masine (533 i 560) na ZALOST je zamenjeno NIS-ovim uljem,da napomenem INU mi je donosio teca iz HR i traktor je odlicno radio sa njim,pritisak a kad menjamo ne bude "razbijeno" kao neka leva,traktor ga ne trosi. Radi se o INA 3 i 5. Kad je prestalo stizanje ine probao je Optimu po sistemu jednom pa dosta,sad koristi neko Nisotec kaze da je dobro,lepo radi masina i ne trosi je.Inace prava INA je dosta skuplja kod nas nego u HR.

577

Član
Učlanjen(a)
29 Okt 2011
Poruka
2.561
Trošim Inu već par godina i to je ulje jako loše tako da tu nema priče.
probaj kakvo strano ulje za radne strojeve nema tu i ulje mora da se troši malo...

petarHR

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2009
Poruka
651
Je ina je za kurac goli za bicikl podmazivat nikad gore ulje nisam probo...
A sto ćeš n godinu mjenjam ulja i više ina ići neće jer nema nikakvu kvalitetu..
Prije je bilo neko ulje i bio je bolji pritisak...
Pošto Ina voli da stavlja vodu u goriva moš mislit štu u ulju ima.
Ne pričaj gluposti..
Super 5 je kako bi N.A. reko, za Imt-ove premijum.

Sipam u svoje inu, 5-ticu zadovoljan.

A lošem motoru nemože ni vidoviti milan s plavom kompresijom pomoć, a kamoli ulje :cao:

zrine892

Član
Učlanjen(a)
15 Nov 2009
Poruka
1.152
Hehe....
Dobro si rekao petarHR, ja Inu sipam svagdje, hidrauliku sipam 3, u motor super 5 i u menjač hipenol.
Nije puno novaca ulje i dosta je dobro ulje za te novce.
Neko sam vrijeme i u auto sipao kad je bio lošiji motor...

577

Član
Učlanjen(a)
29 Okt 2011
Poruka
2.561
Mjenjam u mjenjačima sam već zamjenio njemački transhidrol i razlika se vidi nema pjene više...

Farmer II

Član
Učlanjen(a)
7 Mar 2009
Poruka
4.659
Skoro sam kupio inu 3, 320din/lit, u prodavnici, kanistri od 10 lit, i trenutno sam zadovoljan. A za motore sa turbinom, ina ulje kosta preko 400din/lit, te za tu namenu smatram da je previse, pa su mi preporucili optimu modrica za 310 din/lit.
Za dogodine razmisljam da uzmem celo bure ulja, izaci ce jeftinije sigurno nego kad se uzima ovako na sitno, a i dosta je prakticno imati u traktorima isto ulje.

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
29.576
Modričino S3 15 40 ulje na bure od 200l je 300 eura.To je povoljno i veoma sam zadovoljan kvalitetom.

577

Član
Učlanjen(a)
29 Okt 2011
Poruka
2.561
Ja sam imao priliku da kupim od modriče ulje za motor ali nisam htio da bude odvojeno ulje u oba stroja.
Ali uzeo sam za motornu pilu za lanac testerol 100 i što je povoljan puno je bolji od Ininog lancola tako da samo čim usporediš s nečim vidiš koliko je dobro.

Vrh