Kolki treba da bude pritisak ulja u motoru na 1221 ?

branko91

Član
Učlanjen(a)
9 Nov 2010
Poruka
222
Lokacija
Novi Sad
Kolki treba da bude pritisak ulja u motoru na 1221 ,
unapred hvala?
 
Moj pokazuje kada ga upalim 5 bara a kada se zagreje ne pada ispod 3 bara.
 
Meni na leru kad se zagreje pokazuje nesto malo jace od 1 bar pa zato pitam dali je tako kod jos nekog?
 
Hvala na savetu,do juce je bilo u redu i onda sam prometio ulje i od jutros mu je takav pritisak ulja u motoru.
 
E onda je verovatno do ulja,nemoj rizikovati sa tako losim uljem da upropastiš motor.Poslednja stavka na kojoj bih štedeo na traktoru je ulje.
@talianu
I meni je tako rekao taj stariji serviser a čini mi se da se on zove Dragan.
 
Tako i ja mislim da je do ulja ali ima koji sipaju u 1221 isto inu 5 i drzi pritisak ulja ko i vama al cu najverovatnije promeniti i opet sipati bizonovo ulje.
 
Na vasaru ,ali kad sam izvuko merac ima isto ulja kao i sto je bilo pre nego sto sam poceo da radim.
 
Branko,nemoj to više raditi,zar vredi rizikovati generalnu zbog par stotina(hiljada) dinara.
 
Upravu ste ali o tome nisam razmisljao,mogu ce je da je fals jer je u tog belarusa sto je sipana ina drzi pritisak ulja kao sto treba ali je ta ina kupljena u prodavnici.
 
kod nas mnogo ljudi sipa inu ali nemaju problema zato sto nam je hrvatska 4 km pa svi kupuju tamo na ininim pumpama,a i jeftinije je
 
Ja koristim Galax-ov sae40 u svaki sem u ovaj od 105ks tamo koristim Mananbol-ov neznam tačno oznaku to su doneli serviseri iz Agropanonke.Galax-ov ti je po meni dosta dobro ulje a košta 180din/lit ako uzimaš ceo bure 200lit.
 
inino ulje je voda i niš koristi vidi se kad se stroj ugrije kako pari i pane pritisak ulja nema nikakvu kvalitetu..
 
Nazad
Vrh