Koliko površine imate pod vodom ?

Kiraj pa vi ovde mozete da proizvodite struju ili da meljete brasno!Muke vase i ko kome treba da plati za odvodnjavanje :udri: :zli:
 
Računi za odvodnjavanje za 2010 su stigli.Do sada sam redovno plaćao ali sad neznam šta da radim.Prošle godine je bilo štete a izgleda da ni ove nećemo bolje proći.Na TV lobiraju da platimo odvodnjavanje kako bi mogli da rade ali mi ne izgleda da imaju nameru bilo šta da urade (možda da sami sebi povećaju plate).
 
I meni stiglo ali čekam da vidim šta će se desiti.Skupština Opštine Zrenjanin donela odluku da se ne plati doprinos za odvodnjavanje za 2010 godinu.Dopis upućen Vodama Vojvodine i čeka se rešenje.Ako tu prođe moraće i u mojoj opštini.
 
Kod mene je bilo prije 3 mjeseca oko 30% zemlje pod vodom ali ne podzemnom (kod nas je to nepoznato), nego od poplave, Drina poklopila veliki dio Semberije.Ljudski faktor, ovi na hidrocentralama nesto za...ali, sto se nikad prije nije desilo.Nazalost nisam slikao, ali ima snimaka na you tube.
 
I mi ispustamo vodu sa njiva vec nekoliko dana ali se ne zalim jer smo navikli vec....voda na njivama u prolece kod nas je standardna oprema ::namigivanje::

Ovo je slikano prekjuce a danas smo obisli iste te parcele i iznenadili smo se koliko je vode oteklo. Verujem da nije ostalo vise od 10%.

2qwhclg.jpg


imup9z.jpg


Ljudi nemojte nista brinuti posejace se svaka parcela. Obratite samo paznju koliko je tu bilo vode ( nisam ulazio ali po proceni u odnosu na asfalt oko 50 cm ) 12 aprila 2006 godine i do kraja maja se povukla i posejali smo soju i rodila je skoro kao prosle godine.

72yozr.jpg
 
23 02 2011.izgledalo je ovako.[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=c5EUligsRzw[/youtube]
Danas 11.03 prošireno i produbljeno izgleda ovako [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Wx-1pZlebLA[/youtube].
Još koja slika iz atara:
 
Kiraj juce sam bio u Basaid sa burazerom kod corica za neku sejalicu i dok smo dolazili nisam mogao da se nacudim koliko imate povrsina pod vodom, sta radi ova drzava samo ume da posalje na adresu da se plati odvodnjavanje,a ne da posalje masine da se to sredi.Katastrofa :zli: :zli: :zli:
 
Nemoj da budes ::jako_besan:: nisi sam ko ima ovako nesto.Tako stoje i moje njive (ne bas sve ali ima) u K.O Jankov Most K.O Zitiste K.O Torda.I ja imam jos 100jut koji nemogu da uzorem.Ko ga je.e idemo sa tanjiracom i sejemo pa sta bog da.U nekim godinama bolje rodi ona njiva koja nije uzorana.Imao sam prilike da vidim.. Samo da ne bude puno :kisa:
 
Da nebude nesporazuma,nisu ovo sve moje parcele.Hoću da prikažem kakvo je stanje u atru.
 
Pa kod vas je pravo Panonsko more ::lose::, ja tek sada vidim da sam srećan čovek, imam svega 15x10 m pod vodom, danas sam bio da vidim i povlači se !
 
Ja u Padejski deo atara zvani "Pesir" nesmem ni da krenem... bez amfibije! :nono: ::lose::
 
Današnji rad,da nebi kopali 400 m do kanala u pomoć je bio i plug.
 
Ja i jedan plaćenik smo danas takođe ispuštali vodu iz oranja.Ide malo nabolje ali se moraju kanali svakih par dana produbljavati.
 
strasno koliko vode ima,razmisli te o nekoj drenazi ako su vam cesto njive pod vodom. Ja sa sad imam oko 1 ha pod vodom al iz vise oaza i parcela
 
amac86rs je napisao(la):
strasno koliko vode ima,razmisli te o nekoj drenazi ako su vam cesto njive pod vodom. Ja sa sad imam oko 1 ha pod vodom al iz vise oaza i parcela
O drenazi?
Kakvoj crnoj drenazi?
Pa tu drenazu treba vode vojvodine da ucine,a ne paori.
Dosta je sto im placamo vodnidoprinos!
 
Danas gledam kada sam išao iz Novog Sada, voda se povlači, ali bi pojedini i dalje mogli ribnjake da naprave... ::lose::
 
Nazad
Vrh