Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Kod nas 7000 po kj.
Covek koji mi skida na kraju kad svodimo matematiku uvek me časti par jutara,kaže mnogi lazu oko površina....
 
платио 8000 без превоза по јутру реално ако ти се несвиђа мењај или комбајн или газду и да на откупним местима уопште нема малих произвођача
Ko je radio? Znam da nisam ja. Kod mene nije ta cena...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Nafta jeste skupa,ali nije presudna i jedina u ceni.ako izuzmemo zmaja,za kojeg delova ima na svakom cosku-i jeftini su...za sve ostale brendove odrzavanje,popravka i rezervni delovi nisu ni malo pristupacni.+Gume,kaisevi,ulja i maziva...pred sezonu je otislo preko 2000 e...a kazu skupa vrsidba...dzabe ne ide kako god da okrenes.
 
Znaci onaj ko placa zakup mora platiti vise jer ti ne zelis Zmaja da vozis nego neki zapadni kombajn kojem je odrzavanje 10x skuplje.
 
Nafta jeste skupa,ali nije presudna i jedina u ceni.ako izuzmemo zmaja,za kojeg delova ima na svakom cosku-i jeftini su...za sve ostale brendove odrzavanje,popravka i rezervni delovi nisu ni malo pristupacni.+Gume,kaisevi,ulja i maziva...pred sezonu je otislo preko 2000 e...a kazu skupa vrsidba...dzabe ne ide kako god da okrenes.
Uz dužno poštovanje to nije moj problem. Ako nisi kadar da odrzavas i sipas naftu nemoj ni kupovati kombajn.
 
Svi oni kojima se vrše žele da im vrše nov zapadni kombajn, po mogućnosti da secka kukuruzovinu sa slamotresa i šapurike, a soju da im vrše fleksi, čak i za više novca će angažovati zapadni nov kombajn, a ne Zmaj. Bez obzira na kvalitet rada (izvršavanja).
 
Ja se iznenadio kad sam bio da platim kombajniranje,lik poceo sa decimalama da racuna,posto sa kombajnom meri svaku parcelu pa kad mi za kukuruz i soju pa racunao sve decimale na njivama malo me iznenadio. Izgleda njegov kombajn bolje meri nego geometri

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Ja se iznenadio kad sam bio da platim kombajniranje,lik poceo sa decimalama da racuna,posto sa kombajnom meri svaku parcelu pa kad mi za kukuruz i soju pa racunao sve decimale na njivama malo me iznenadio. Izgleda njegov kombajn bolje meri nego geometri

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
Увек сам плаћао као 4 јутра мада и сам знам да нема толико ( једна њива је нешто већа од 56 ара а друга је нешто више од 162) и кад ми је неки други радио (сетва је била у питању) каже нема ту 4 јутра, мало ћемо смањити. Тако да сам платио 3.5 по редовној цени а ближе је 4 него 3.5.
Слично томе, код овог што ми ради сву вршидбу каже овде има више од јутра. Реко да, али на више места фали до јутра па га рачунамо јутро. И тако је остало, увек се заокружује на пола јутра (у збиру). Имам само једну њиву која је тачно цели број јутара, све остале су мало мање, сем једне или две које су веће.
 
@Boderlica
Zanimljivo,to je valjda neka drugacija ,teza secka nego ova obicna ?.Posto ovde na forumu su pisali da su probali secku u kukuruzu i nije moglo,mnogo lupa i sta vec ....Po meni bi tu secke sa fiksnim nozevima imale prednost,jace su.Tako i kod npr nekih,a mozda i svih aksijalnih kombajna,secka uvek radi,i fiksni su nozevi,Case npr.Takodje kod njih masa sa rotora/bubnja kad prodje secku,i masa sa sita,sve se usmerava putem vetra na one rotacione razbacivace i tako se sva masa jednako baca po povrsini.Nije npr koliko znam kao kod obicnih kombajna sa slamotresa,gde pleva ako nema razbacivace zavrsi sve iza kombajna,a samo slama posto pada na secku ,ona se rasturi po povrsini.
Ja sam na zmaja nastelovao da secka kolko tolko vise baca slamu levo i desno,a manje u sredini,jer tu pada pleva,pa da donekle bude to jednako po povrsini,mada posto vetra cesto ima i to na udare,daleko to bude od toga kako sam ja zamislio.Problem je ako secka ravnomerno razbaciva masu,ili cak uze od sirine hedera,tj vise u sredini,dodas na to jos plevu,onda opet se pozna mnogo posle prvog tanjiranja,svaki ''red'' pleve se vidi gde ,tj gde je prosao kombajn....
 
Nazad
Vrh