Koliko godisnje posecete i potrosite drva..?

ove godine kupili 12 metra uglavnom hrasta, upao je i po neki cer, cena 3000 po metru 2800 drva plus 200 din secenje, cepali ih otac i ja, preko toga kupili i 2t uglja za ogrev ode jugic :) samo 67k
 
Cujem u LE velika potraznja ovih dana,ali nece ljudi bukvu.Kazu svi traze hrast i cer,a cena 30e.
Ja za svoje potrbe spremim 12m,vecinom hrast i poneki cer i nekad ubacim neki grab.
 
Evo kako sam ja prosao,ukupan saldo za ovu godinu je oko 150 kubika,rad u sumi i seca na panjeve,jasen,bagrem,cer,bukva.Prodao sam 85m3 sam po prosecnoj ceni od 4000,00 (od toga 2000,00 din gazdi sume),ostalo sekao usluzno i sebi.Kad odbijem razna goriva i maziva za traktor i testere,dnevnice za radnika,ostalo nesto manje od 1000.00 din po kubiku.Radilo se u periodu septembar/decembar,IMT 533,stihl ms 260 ,stihl ms 290,Husqvarna 365
 
bilo bi dobro da je i toliko,od prodaje mi je ostalo oko 800 e i usluzno rezanje oko 200e,a ko nije radio u sumi (ne misli na dan-dva u svojoj) taj ne zna sta je posao
 
Moja porodiza godisnje potrosi 10-ak kubika i uvek mi je bas zao kad odem u sumu i treba da secem nesto sto je decenijama raslo.
 
ja imam u vlasništvu 2,5ha šume većinom grab,cer i hrast i siječem samo za sebe godišnje oko 12m3.Nije mi to dovoljno ali radije kupim i 3t uglja nego da obaram u šumi.
 
Drva spremna za zimu,preostalih od predprosle godine i ova sada spremljena ima svega oko 50 metara drva,mada mi ta kolicina nije potrebna,napunjena svaka prazna prostorija,da napomenem jos da je drvo druga klasa pa se nadam i malo vecoj potrosnji.
 
Ja ovih dana rezem drva,kupio sam 12 metara i narezacu jos nekih 10 u rodjakovoj sumi koju odrzavam,plus ogromne kolicine kocanjki od kukuruza i nema zime :)
 
Nazad
Vrh