Koliko godisnje posecete i potrosite drva..?

kod mene drveni ugalj stanari 35e tona a drva 35 do 40 e metar kubni.imam šume 3 ha i nasiječem oko 15 do 20 metara drva i 3 tone oglja i nesikiram se u komplet kući temperatura 26 a drva i ne potrošim sva.Kuća je 150 kvadrata.Ugalj dovezem rano u jesen i suv je ko barut pa navlači temp. brzo a jeftin
 
Ajd da ovde pitam!
Kakvo imate iskustvo sa grab-om?
Koje je bolje,bukva ili grab za cent.grejanje?!
 
Ove sezone je iseceno 26 metera,to ce mi biti dovoljno za dve sezone,moram prvo da potrosim ona drva od ranijih godina.Drva su vecinom Lipa i Vrba,i mali procenat tvrdih sumskih.
 
Nista specijalno od grejnih tela,Kaljeva,Kamin Alfa,i cuveni Smederevac,ovo je sumarski kraj drva ima u izobilju,nema da brines.
 
Nista specijalno od grejnih tela,Kaljeva,Kamin Alfa,i cuveni Smederevac,ovo je sumarski kraj drva ima u izobilju,nema da brines.

Danas sam prosao kroz Lezimir i videh onaj jadni hotel u sumi tamo u ocajnom stanju.Sumu cuvajte i ne secite je bespotrebno jer je Fruska Gora ionako posecena poprilicno.
 
Mozda,ali ne vise od 10 metara,najvise ustedim na kaminu jer sva sitna drva isecem na duzinu 40,i tako da nista nebacam,jos se dosta ustedi na suva i sirova drva,i krupna i sitna,pa ih mesam kao spricer,pola,pola.

- - - - - - - - - -

Danas sam prosao kroz Lezimir i videh onaj jadni hotel u sumi tamo u ocajnom stanju.Sumu cuvajte i ne secite je bespotrebno jer je Fruska Gora ionako posecena poprilicno.
Potpuno si u pravu Pavle,seku je bas nemilice,al zato ja svoju sumu odrzavam i posumljavam.
 
Ove godine smo prvi put spremili drva za centralno grejanje i naravno Banovići ugalj koji je zakon.Drva za blage vremenske periode a ugalj kada je ciča zima.
 
Mi smo spremili 4 tone susenog uglja,6 metera hrasta,6m. jasena i 15m topole i vrde.Tako obicmo spremamo svake godine.Hrast i jasem su 3100 din kod nas u sumi a topolu i vrbu imam u nasoj sumi.
 
Ja za zimu spremim oko 12-14 prikolica drva.. I to mi stigne skoro uvek prosle godine mi zafalilo mozda prikolica pa sam morao malo ranije po drva... Ali ne jako natovarene prikolice nikad ne tovarim mnogo malo iznad stranica...
 
Ja sam ove godine spremio 15m3 bukve,hrasta i graba,oko 7-8m3 topole metrice i 2 zmajevke cukanjica.
 
Nazad
Vrh