Kolika je cena sirovog mleka kod vas ?

Pa dobro,kukaju ratari,jer kome ni stocari da kukamo? U ratarstvu je svaka prestupna sušna,a stocarima svaka,tako da smo navikli...
Kod mene je pala odluka,posle vise od 100 godina,koliko se pamti,za pre ne znam,u mom dvoristu vise nece biti ni papka...dosta je..
 
Ako se ima neka alternativa onda da ali ako nema.Sve je to u tunelu a kraj se ne vidi.Danas sa platom od 25000 ne može normalno da se živi pa i to nije dobra solucija.Šta reći:sta:
 
Alternativu jos nisam nasao,al u slucaju nuzde sutra mogu poceti da radim za 60000 +..samo mi se to ne radi ako ne moram...naci ce se vec nesto..
Sa ovom cenom mleka jednostavno nema zarade,sta pojedu to namuzes,i zako presipanje iz supljeg u prazno...bilo mi zao da siliram kukuruz koji je dao 4t po kj,jer vidim da bi bilo bolje da sam ga ovrsio i uzeo pare a ne da se patim nekoliko meseci da ih izvucem...ipak sam silirao jer mi nema druge,ne smeju goveda biti gladna...
Godinama unazad je cena mleka katastrofa i ne vidim da ce ubuduce biti mnogo bolje...a jedan mi je cika kazao-ne zivi se od rada,vec od zarade..
 
Sremac, ocigledno je da si vredan covek kom je dokurcilo. Nemoj da rasprodajes sve odmah, smanji, pa ako si u mogucnosti(ako vas ima vise u porodici koji mogu da rade oko stoke) neko vreme radi kao zaposlen i drzi soku kod kuce. Zato sto se moze desiti da se predomislis u buducnosti i odlucis da se vratis stocarstvu. Ovo je samo moje misljenje koje sam bio slobodan da iskazem.
 
Sam zivim sa suprugom i decom,otac dodje da mi pomogne,ako se ja zaposlim nema ko da namiriva...a ovo sad je vec smanjen kapacitet na pola...razmisljam ja jako dugo o tome,nije to bas preko noci...probso sam i sa sirom i pijacom,ni to nije tako sjajno...probso sam da pojeftinim hranu sto je vise bilo moguce,a da krave ne trpe zbog toga,da bi cena mleka bila isplativija,i opet ne ide...
Jedino da ih ne ranim...al ondak ne bi ni imale mleka i crkle bi od gladi...
A bas sam se ponosio time da sam mlad,i jedan od retkih stocara u indjiji...al za 28 din ja da ga nosim u susedno selo,ne ide
 
Hajde kolege malo vedrije teme!Kakva raspodaja kakvi bakraci,posle kise uvijek dolazi sunce.Rasproda se lako, pare se jos lakse potrose a jedno stado, sami znate koliko godina i truda treba da se namakne.
 
Poslednja izmena:
Kako da ne...to su godine odricanja...pa dve godine prodje kad se tele rodi da postane krava...

- - - - - - - - - -

A da probamo da pravimo oma cokoladno mleko? Mozda su tu krije veca zarada..

- - - - - - - - - -

U kom delu Indjije živiš kad možeš da držiš stoku?
Na kraj sela..zuta kuca..
Salim se,ne smemo u indjiji da drzimo stoku,al nsma koji zivimo iskljucivo od toga gledaju kroz prste...
 
Ne znam šta da vam kažem ljudi, ali u potpunosti bi se složio sa gromil-om. Al bojim se da našem sektoru proizvodnje mleka ne dolaze bolji dani, bar ovom delu gde pripada većina nas sa foruma. Inače o povećanju cene mleka nema ni govora, insajderska informacija iz najveće mlekare. A vidite cenu hrane i koliko nas ima dovoljno hrane....
 
Poslednja izmena:
Kod nas ce opstati nekoliko farmi samo zbog drzavne zemlje. Da nema drzavne zemlje ubedjen sam da nijedna krava ne bi bila u selu po ovim cenama mleka.
 
код нас је цена млека око 32-33 причају да ће за динар горе..

послато са gt-i9506 уз помоћ тапатока
 
Ne znam šta da vam kažem ljudi, ali u potpunosti bi se složio sa gromil-om. Al bojim se da našem sektoru proizvodnje mleka ne dolaze bolji dani, bar ovom delu gde pripada većina nas sa foruma. Inače o povećanju cene mleka nema ni govora, insajderska informacija iz najveće mlekare. A vidite cenu hrane i koliko nas ima dovoljno hrane....
Iz kog razloga bi mlekare povećale cenu mleka? Nema protesta proizvodjača, nema pritiska države da se spreči monopol, oni se dogovaraju i drže cenu na njima prihvatljivom nivou. Zabole njih što se nama ne isplati i što nemamo hrane...
 
Ja sam cuo da ce od nove godine cijena mlijeka ici gore a i red bi bio,prosle godine je tri puta isla dole.
Sjecam se prije 6 ili 7 godina kad je dosta farmi(medju njima i ja) u mojoj okolini presla iz Dubicke mljekare u tadasnju NaturaVita iz Teslica na foru vece cijene i drugih povoljnijih uslova.Par mjeseci bilo dobro a onda nema para nikako,sreca pa ih je kupio Imlek i zatvorio a mi automatizmom se vratili ponovo u Mlijekoprodukt iz Dubice.
Za pare smo se tuzili i ganjali sudom,nakon 2 godine jedva dobili i to nisam siguran da su svi uspjeli.
 
U mom kraju je jedan sa malom mljekarom Vitmark iz Kotor Varosa ostao duzan, neki su uspjeli na prepad izvuci pare ali je dosta ostao duzan, ima od toga oko 15-ak godina
 
Nazad
Vrh