Koju rasu pasa imate ili volite

Lovački gen ,može da se nauči ali treba iskustva.
 
Ima pedigre rasan pas lepa boja sad mu 2 godine, jbg aj klincima da kupim psa sve dobre osobine osim te ode u materinu, ne znam da li bi umeo da se vrati, ko god vidi au bigl bice jurnjave svi kukaju na njih po tom pitanju
 
Mislim da je sa dve godine kasno, ja sam uzeo štene nemačkog ovčara sad mu je 2 meseca i učim ga da ne izlazi iz dvorišta kad je kapija otvorena, u boks je naučio da ide.
 
Ja imam ove avlijanere mesance(vucijak i pulin) odlicno me slusaju po dvoristu ali kad se kapija otvori nema te komande koja ce ih zaustaviti. :D
 
Ja kuci u prednjem dvoristu imam pekenezere 3 komada i trenutno jos 4 stenca a u zadnjem dvoristu madjarski puli (valjda). U pocetku pekinezeri znali da istrce na ulicu pa nikako da udju nazad ali svremenom naucili. Ali sa cime bi mogao ovog pulia da osisam jel bi moglo sa masinicom za ovce?

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Jel ne bi mogao teletakt da pomogne u ovoj situaciji, ja bih ga kupio samo zbog ovog?
Kad god otvaram kapiju izlaze kerovi, ne odu daleko, ali jurnjava da se vrate.
 
Teletakt da ,ali samo kao deo kompletne dresure .
Samo teletakt može da stvori i kontraefekat ,posebno ako se nestručno koristi.
Poneki lovački kerovi su pogrešnom upotrebom t.t. išli još dalje nego pre.
 
Шта понеки? 70% ловачких паса је упропашћено нестручним кориштењем телетакта. Тек од 4 месеца пса треба почети обучавати али оно основно, дођи, седи и те основне команде односно социјализација пса. Од 6 месеца почиње се са правом дресуром и то до годину дана што је научио и како такав остаје. После се врши одржавање, основно је да пас научи ко је газда некад то иде глатко, а некада се добро човек намучи али ако си упоран, и тврдоглав пас се "сломи" и лепо обучи.
 
Ja kuci u prednjem dvoristu imam pekenezere 3 komada i trenutno jos 4 stenca a u zadnjem dvoristu madjarski puli (valjda). U pocetku pekinezeri znali da istrce na ulicu pa nikako da udju nazad ali svremenom naucili. Ali sa cime bi mogao ovog pulia da osisam jel bi moglo sa masinicom za ovce?

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
Ja probao .Ne može . Samo makazama i to dva para jer brzo otupi. Žao mi preko leta da ga ostavim neosisanog ,ubiga sunce.
 
Ma kad ker vidi makaze da imam u ruci,dva dana nece ni blizu mene da dodje

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Ma kad ker vidi makaze da imam u ruci,dva dana nece ni blizu mene da dodje

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
Treba neko drugi da ga ošiša. Ja moju kerušu (madj.puli) nosim na šišanje i tamo je lepo srede. Ja mogu malo da joj skratim makazama na bradi i oko očiju ali hoće iz svoje kože da iskoči od sreće ili straha-ne znam
 
Nazad
Vrh