Koji traktor kupiti ?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas naleteo u blizini mog sela na jedan MTZ 52 iznenadio me u kakvom je stanju.. Sve na svom mestu (za svoje godine) a i gume na pola... Trazi covek za njega 2000 evra... Po recima fiksno ali mozda bi moglo jos malo nize 50-10 e.. Sta vi mislite o Belarusu 52???

Sve je to jako matoro. Pre češ naći T-40 novijeg godišta nego MTZ 50/52. Znam ja šta bi ti. Duže je ostao u proizvodnji T-40, ali i 52-ojki ima dobro očuvanih. Ako nađeš nešto valjano, što da ne!? Po Vojvodini se inače prodaju za manje novce od tih 2000 evra. Kod MTZ 50/52 ima jedna dobra caka, a to je da su neki primerci registrovani na dva sedišta u kabini. Zaista ima sedište na kojem mogu dve prosečno građene osobe normalno da sede i to tako da rukovalac neometano može da upravlja traktorom kao i kada je sam. Čak i ako nije registrovan na dva sedišta, a ima to njegovo originalno široko sedište, prijaviš to na tehničkom i prolazi glat. Lično sam držao u ruci saobraćajnu dozvolu za jedan Belarus MTZ 52 na kojoj piše da ima dva mesta za sedenje.
Inače delovi su jeftini i ima ih. To je generalno jedna izdržljiva kljusina, dakle u nameni konjina zadružna - da ga tera Kurta i Murta u tri smene, masne ruke večito sa njim ali radi posao.
 
zamislite kakav je to traktor bio 1966g i kakav je to gazda bio ko ga je imao tada a kakav je to sirotan ko ga jos vozi sada
 
Rujo ali ne isplati se prodavato ga za te pare,bolje da stoji u rezervi kad zatreba da uskoci nego prodati ga za 2 tepsije ribe.
 
ni za novog 820 ga ne bi dao.vezani smo sentimentalno (dve je kuce napravio)
 
Vlasnik sam bio jednog MTZ-52 dugo godina, sve do 88 g. Kupio ga kao drugi vlasnik a bio je 74 god. Jos su mi u secanju njegova moc, svaki cilindar grejac, konforno sediste i kabina, blokada vredna kao necija prednja vuca, univerzalan i za prskalicu i za plug , sijacicu...Za ono vreme(sto bih rekli sadasnji klinci) vrh. Koliko je imao konja nisam uspeo da saznam jer su bila razlicita tumacenja. Znam da mu IMT558 i slicni nisu mogli pera odbiti. Mislim da je negde izmedju sadasnjeg IMT-560 i 577, sto se tice snage. Neku godinu kasnije u selo je stigao T-40AS. Nisu se mogli uporediti ni po snazi a ni po konforu, mislim pre svega na kabinu. Radili smo mnogo istih poslova u neposrednoj blizini pa sam lako mogao da ih uporedim. Danasnje vreme ga je pregazilo, isto kao i T-40. A, ako mene neko pita za odluku oko kupovine izmedju ova dva traktora apsolutnu prednost dajem MTZ.
 
I dobro je što je tako .Nemogu svi odmah da kupe nešto skupo i dobro ,a želeli bi da se bave poljoprivredom.Za naftu ,seme herbicid mora da bude ali za traktor od 80000 e. nemora odma a nemora ni nikada....

U 70% slučajeva je obratno.Traktor od 50-60 000 evra vuče rđav plug i neku dronjavu sejalicu.Al' bitan je imidž.
 
I dobro je što je tako .Nemogu svi odmah da kupe nešto skupo i dobro ,a želeli bi da se bave poljoprivredom.Za naftu ,seme herbicid mora da bude ali za traktor od 80000 e. nemora odma a nemora ni nikada....

BAs tako i ja mislim kupicu i jedan T-40 pa ce da zaradimo valjda kasnije za nesto bolje... Ali trenutno izbor pada na njega jer je naj jeftijiji a ume da potegne i da radi poslove koje mu planiram.. Pa jedne godine usluzno da secem silazu sa njim pa ja cu da budem zadovoljan posle cu da mu radim motor i tako.. :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Vlasnik sam bio jednog MTZ-52 dugo godina, sve do 88 g. Kupio ga kao drugi vlasnik a bio je 74 god. Jos su mi u secanju njegova moc, svaki cilindar grejac, konforno sediste i kabina, blokada vredna kao necija prednja vuca, univerzalan i za prskalicu i za plug , sijacicu...Za ono vreme(sto bih rekli sadasnji klinci) vrh. Koliko je imao konja nisam uspeo da saznam jer su bila razlicita tumacenja. Znam da mu IMT558 i slicni nisu mogli pera odbiti. Mislim da je negde izmedju sadasnjeg IMT-560 i 577, sto se tice snage. Neku godinu kasnije u selo je stigao T-40AS. Nisu se mogli uporediti ni po snazi a ni po konforu, mislim pre svega na kabinu. Radili smo mnogo istih poslova u neposrednoj blizini pa sam lako mogao da ih uporedim. Danasnje vreme ga je pregazilo, isto kao i T-40. A, ako mene neko pita za odluku oko kupovine izmedju ova dva traktora apsolutnu prednost dajem MTZ.

ALi po oglasima mozes naleteti na stvarno dobar primerak T-40 za 2500 evra (limarija ekstra) a gledam ove 52-jke samo sto ne popadaju kabine koliko su trule... A T-40 mozes naci 80 i neko godiste a 52 oko 1970..
 
I kod mene pise 52kw,ali po fabrickim podacima je drugacije,u praksi ok.
Ciro kupis 52ku i ubacis kabinu od novog.
 
Ma ja ne bi ulagao nista u taj trektor (samo naj osnovnije) bice cu za neku godinu da napredujem i kupim nesto konfornije za setvu,prskanje i tako te stvari.. Za te stvari bi mi naj vise odgovarao neki konforan traktor jer bi u njemu bio 80% vremena.. Ali gledam ove nove i nema nista sta bi moglo da dodje u obzir...
 
Ma ja ne bi ulagao nista u taj trektor (samo naj osnovnije) bice cu za neku godinu da napredujem i kupim nesto konfornije za setvu,prskanje i tako te stvari.. Za te stvari bi mi naj vise odgovarao neki konforan traktor jer bi u njemu bio 80% vremena.. Ali gledam ove nove i nema nista sta bi moglo da dodje u obzir...
Eh sad nema....nebi reko da nema.
 
Pa ima ali treba dosta i ::novac:: a ja sam tek poceo da se bavim poljoprivredom.. I svae godine gledam da napredujem po malo,nemogu se sad razbacivati parama koje i nemam bas previse... Voleo bi ja da vozim neki traktor 50-60 ks sa klimom i svim cudima ali morace jos da saceka na mene... :ppozdrav:
 
Kad pomenem caletu traktor sa klimom i svim zejbancijama i koliko kosta on mi kaze ti bolje da nisi izabrao da se bavis poljoprivredom jer kod nas je stanje u poljoprivredi takvo da su ruke 99% masne,ledja bole a o konforu se retko kad govori.. Ili kad pomenes konfor u mom selu pitaju sta je to stariji poljoprivrdnici... :haha:

- - - - - - - - - -

Ciro pa zar se nisu tvoji ranije bavili poljoprivredom ?


Kamo srece da su se bavili ovako kao ja.. Ja mozda imam 21 godinu sad u Februar ali sam dosta masina ja licno stekao i samo ja znam kako.. Jesu moji imali osnovne masine ali sam taktora, osnovne masine koje su bile dosta stare i ja sam ih uglavnom zamenio za novije i bolje (sem traktora).. deda i Baba su mi penzioneri a Cale zaposljen tako da mi retko pomaze.. ZNaci 99% sam sam.. :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh