Koje sorte soje sejete ?

Stize fantast bez problema za psenicu iako je sejan posle 1. maja. Uglavnom se skine do 10.-15. oktobra.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Apolo je pokazao osobinu da ne ovara maune ove godine i prinosom je u nekom proseku. Meni vise znaci osobina da ne moras da lovim u koji dan da ga skinem, da nema zelenih a da se nije otvorio. Wendy slabo kod nas seju pa nemam iskustva.
 
Apolo je pokazao osobinu da ne ovara maune ove godine i prinosom je u nekom proseku. Meni vise znaci osobina da ne moras da lovim u koji dan da ga skinem, da nema zelenih a da se nije otvorio. Wendy slabo kod nas seju pa nemam iskustva.
Posle nekoliko godina sam ga izbacio iz proizvodnje baš zbog otvaranja mahuna i velikog rastura,inače sam bio prezadovoljan sa ostalim osobinama.

- - - - - - - - - -
 
Eto vidis a kod nas na 3 parcele koje sam gledao ni na jednoj zelenih mauna a nijedno prosuto zrno.:sta: Maksimum katastrofa sa otvaranjem i sa zelenim zrnima. Treba reci da je ova godina ekstremna. Proteklih 7-8 godina nije bilo ovakvih problema povodm otvaranja i zelenih zrna.
 
Momci, hteo bih dva hektra pod soju za silažu, setva žitnom sejalicom. Siliralo bi se sa sudanskom travom.

Ima li nekih predloga ?

Ono što sam dosad zaključio iz NS kataloga je "Tajfun" 00 grupa zrenja, a neš me privlači i "Viktorija" I grupa. A ne znam, lomim se.

Kod mene se soja inače ne seje zbog suve atmosfere u periodu oplodnje.
Ako ti treba za silazu.gledaj onda sorte sto se dobro granaju i puno lisne mase,trijumf,fantast,pa moze cak i galeb,te 0 i 00 grupe zrenja nemaju toliko grana i lisne mase ko gore navedene.
 
Ma nema pravila,ovih dana sam u velikoj nedoumici da izbacim trijumf.Pored fantasta,rubina i wendi on najlošije podnosi. Imam jefnu parcelu 4 kj pola fan. pola trijumf tipujem da ga šiša fant. za 400 do 500 kg po kj.
 
Talianu kad si sejao traj Trijumf sa kojim nisi zadovoljan? Mi smo sejali Trijumf od 25. aprila pa do 7-8 maja. Sa onim sa pocetka setve nisam zadovoljan ali jesam i to mnogo sa onim koji su sejani poslednjih dana. "Starim" Trijumfima su kise kasno dosle.
 
Oko 1 maja,samo da napomenem ja imam jako malo zemlje za soju kao Ti ,daleko da je loš ali u poređenju sa ove 3 sorti najlošije stoji.Vaga ce presuditi.Inače kod nas su malo zakosili i prinos se kretao od 250-600-1200 kg po kj

- - - - - - - - - -

Imamo mi u ataru soju sejanu kraj maja pocetak juna,jedan paor tako hteo,ljudi moji al je soja danas sam ulazio u jednu parcelu potencijal glat za 2000+kg po kj.
 
Nisam ni ja zadovoljan sa Trijumfom koji je posejan od 1 do 7-8 Maja. Nizak, ali ima zdravih mahuna sa zdravim zrnima, videcemo za 10 do 15 dana!

@talianu
Nek me neko ubedi onda da kasniji rokovi setve nisu bolji!:ppozdrav:
 
Ima i kod nas jedan sto je namerno tako kasno sejao i ima najbolje soje u ataru. On je i clan ovog foruma ali ne verujem da ce procitati ovu poruku jer je jako retko aktivan.

Imam i ja puno zemlje koje nisu bas najbolje za soju narocito u ovakvoj godini i bas sam u tim parcelama poceo setvu tako da su mi bas lose.

Sve sorte koje si naveo ( nisam siguran za Rubin ) su kasnije od Trijumfa i njima su kise vise pomogle. E sad necu da pametujem jer nisam video nijednu parcelu ali pretpostavljam da je tako.
 
Ne želim nikog da ubeđujem niti hoću ,znaš i sam da ja osim ratarstva imam i drugih obaveza i ne da ne želim ranije krenuti u setvu već mi je tehnički neizvodljivo jel apsolutno sve radim sam ,osim žetve ,čak i seme prvo odnesem zatim doteram sejacicu,pa me svaki maj uhvati u setvi i nijednu godinu nije onanula kasnija u ofnosu na raniju setvu.Ipsk sa junskom se setvom ne bi kockao.
 
Stvarno je rizik igrati se i ne zapoceti setvu soje do 15 Maja ali stvarno zadnjih 10 god. ni jednom se nije desilo da prvi rokovi budu bolji od kasnijih!
 
Cici ja sam baš te najlošije ostavio za suncokret(slučajno)
predomislio se u zadnji cas mada je na tih 20+ kj bila soja prošle god.i hteo sam i ove.Kukuruze sam prvi put od kada radim zemlju totalno izbacio( isto slučajno).
 
Mi uvek krecemo sa sojom otprilike nedelju dana pre prvog maja i zavrsimo je 10-15 maja u zavisnosti od godine. Svake godine se to dobro pokazalo osim ove godine jer je ispalo tako da smo "rano" poceli.

Nikad nisam usao u jun sa setvom. Najkasnija redovna setva mi je bila 31. maj 2015 jer nismo mogli ranije uci zbog poplava u prethodnoj godini.

Jednom sam samo presejavao 17. juna jer je voda unistila u flekama soju. Ali je ta godina bila kisovita pa je rodila bez obzira od datuma setve.

- - - - - - - - - -

Ovo je Angela koja je jako kasna sorta a sejana je 31 maja, a vrsili smo je 4 novembra.

2mevb5t.jpg
 
Cici ja sam baš te najlošije ostavio za suncokret(slučajno)
predomislio se u zadnji cas mada je na tih 20+ kj bila soja prošle god.i hteo sam i ove.Kukuruze sam prvi put od kada radim zemlju totalno izbacio( isto slučajno).
Ti ces ozbiljno da nasledis onog lika sta god da poseje potrefi a sta izbaci to bi naj gore proslo :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh