Koje sorte soje sejete ?

branko

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16 Mar 2008
Poruka
8.318
Jel sejao neko Maximus? Kako se pokazao na suvoj prošloj godini?

bojcetic

Član
Učlanjen(a)
14 Jan 2009
Poruka
12.830
I kod mene samo Galeb. Savu ne izbacujem sto hocu, vec sto nisam nasao adekvatnu za seme, a ovaj galeb je ok.

R

rad78

Guest
Sava 87% klijavošć i 80% energija analizu radio PP Sava Kovačević.

Poslednja izmena:

Paracinac83

Član
Učlanjen(a)
16 Maj 2012
Poruka
614
Od vas koji ste sejali Galeb ili Gorstask, moze li neko da napise na kojoj je visini prvi sprat i da li se otvaraju, pucaju, meune?

Vlasto

Član
Učlanjen(a)
10 Mar 2011
Poruka
398
Kod mene ove godine standard Valjevka,Sava i Rubin (Valjevka mi je najbolja vec par godina,pa iza je rubin).. a uzeo sam na probu Apolo,Maximus,Fantast,i Angelu..

mica967

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2010
Poruka
5.098
Visok potencijal rodnosti, maune se neotvaraju ali hoće da polegne ako je veći prinos pa je malo teže ovršiti u tom slučaju.U ogledima ministarsva poljoprivrede 2014 god Galeb je bio na drugom mestu odmah iza Fantasta.

pera ves

Član
Učlanjen(a)
13 Nov 2011
Poruka
356
Valjevka,Sava i Gorstak ,kod mene. Sejemo oko 10 kj ,ukupno .Gorstak 2014 na 2 kj 4300 kg,Sava na toj parceli 2015 2300kg,nije Sava kriva,nije ta parcela za soju ,za taku susnu godinu .Valjevka postojana ,sa najmanje oscilacija u prinosu.Prosle godine oko 3 t po ha.Sve sorte selektirane i proverena klijavost ,oko 85% ,sve tri .Plan nam je da Gorstak posejemo oko 15..20.4 , a ostale posle 25.4. Valjevka ide na predusev soja,Sava na psenicu a Gorstak na kukuruz....aj zdravo

vlada88

Član
Učlanjen(a)
4 Avg 2011
Poruka
334
Sava 87% klijavošć i 80% energija analizu radio PP Sava Kovačević.
Kolega da li uvek sejes svoje seme ili recimo uzmes orginal za jednu parcelu pa od nje ostavljas za seme?
Negde sam citao o energiji kao se vremenom gubi ali sam zaboravio gde pa reko da pitam,jer smo isto podnevlje i istu sortu sejemo.

Vrh