Koje sorte soje sejete ?

Kolega da li uvek sejes svoje seme ili recimo uzmes orginal za jednu parcelu pa od nje ostavljas za seme?
Negde sam citao o energiji kao se vremenom gubi ali sam zaboravio gde pa reko da pitam,jer smo isto podnevlje i istu sortu sejemo.

Sve zavisi kako kad i od godine kakva bude,nekad ostavljam a nekad kupim original.
 
Bilo je vendi u nasem ataru ove godine, i dala je odlicne prinose, cak do 2800 po jutru.Mislim da je prva grupa zrenja.
 
Poslednja izmena:
Kod mene je bila IV grupa:sjasi:
Nabavio malo Belge a sutra verovatno jedne nove NS, pa da posejem planirana 2 HA.
 
Ako nekom treba seme soje Sava, ostalo mi je 80-100 kg nek se javi, za cenu cemo lako :ppozdrav:
 
Sava, Rubin i Wendy. Ove poslednje dve sam kupio original semenske da bih zapatio seme, ali me sad kombajner ubeđuje da od toga posla nema ništa jer treba najmanje dva kipovanja pre nego se kombajn očisti od prethodne njive i sorte, a ja toliko ukupno imam.
 
Mi smo ostavili valjevku sebi i za prodaju , belgu i apolo. Po mom mišljenju NS sorte 130 dinara kg a selektovane oko 85. Šta vi mislite?
 
Skupo je to 130 dinara.Mada će ove godine biti problem sa kvalitetnim semenom jer nije bilo puno čestite soje u prikolicama.
 
Za na prolece u planu i dalje Sava (nista bez Save ☺) , valjevka, i wendy...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Jos nisam skinuo ni jednu parcelu ali sigurno sledeceg proleca iskljucivo Fantast i Trijumf i to sa pocetkom setve posle 5 Maja, prvo Fantast a Trijumf od 15 na dalje.
 
Valjevka i Apolo kod mene dogodine. Hteo bi i Fantast ali puno mi tri sorte i treba mi se cimati za seme, ovo imam u komsiluku.
 
Momci, hteo bih dva hektra pod soju za silažu, setva žitnom sejalicom. Siliralo bi se sa sudanskom travom.

Ima li nekih predloga ?

Ono što sam dosad zaključio iz NS kataloga je "Tajfun" 00 grupa zrenja, a neš me privlači i "Viktorija" I grupa. A ne znam, lomim se.

Kod mene se soja inače ne seje zbog suve atmosfere u periodu oplodnje.
 
Jos nisam skinuo ni jednu parcelu ali sigurno sledeceg proleca iskljucivo Fantast i Trijumf i to sa pocetkom setve posle 5 Maja, prvo Fantast a Trijumf od 15 na dalje.
Sve je to ok ali ako nesejes psenicu na soju. Ako sejes onda neces docekati setvu, pogotovo sa fantastom i pogotovo ako bude godina ko prosla....

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh