Koje djubrivo i u kojoj kolicini koristite u kukuruzu?

Drugari koristi li neko djubrivo 20-20-0 u kukuruzu?
A šta ako imaš toksične količine fosfora (preko 100), a manjak kalijuma ?
To je isto kada bih je ja pitao da li da kupim Adidas plave patike broj 45, a ni ja, a ti ne znamo koji je moj broj noge. Nadam se da si razumeo.
Ni ja, ni ti neznamo da li nešto nedostsje u tvojoj zemlji i šta je to. Svaka parecela može sa ima srugačije potrebe.
Imam primer iz mog sela, čovek radi zelju, nije zadovoljan prinosom i svake godine povećava količinu đubriva, a P i K su preko 100. I prinos mu svake godine pada, a neće da uradi analizu. Ja neću da mu kažem jer nije zaslužio.
 
Slazem se sa clanom koji je napisao da je samo dobro izreklamiran...u mom selu su ga koristili povrtari i povratna informacija mu ne ide u prilog...takodje ostala peletirana djubriva raznoraznih uvoznika ne daju rezultate koji bi opravdali cenu od oko 500 evra/tona! Prodavci istih preporucuju od 300-1000 kg/ha...zavisno od gajene kulture i tipa zemljista...
Ljudi kupuju GeO2 zbog reklame, a ne znaju sastav, ne znaju namenu i ne znaju potrebe svoje zemlje.
Isto važi i za peletirano đubrivo, stajsko đubrivo koje je dehidrirano, ispeletirano, upakovano, prevezeno, kupac mora da zaradi i da se smdrżavi pkati PDV. Pa X puta je jeftinije kupiti to đubrivo u prirodnom stanju i razbacati po njivi.
 
Poslednja izmena:
Pšenica se djubri u fulu. Posle nje ide kukuruz samo urea u proleće. Posle kukuruza ide soja bez trunke djubreta. Pa onda opet jovo nanovo. Na dosta parcela vrtim kukuruz pšenicu pa se tu djubri sa osnovnim svake 2 godine. Suncokret ne sejemo...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Prošle a i ove godine je isti plan. 120 kila 6-24-12. U februaru 120 kila uree. I krajem marta 120 kila amosulfan. Sve po jutru...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
To je bas,bas malo osnovnog djubriva.Jel si po analizi imao optimalne/suvisne kolicine p i k pa zato si smanjio koriscenje istog ili ?.
Stajnjak koristis ?.
 
Tad kad sam radio analizu uglavnom je preporuka svuda bila samo azot. Na nekim lošijim njivama je trebalo dodati P i K... Stajsko bude godišnje oko 10 tona...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Prošle a i ove godine je isti plan. 120 kila 6-24-12. U februaru 120 kila uree. I krajem marta 120 kila amosulfan. Sve po jutru...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Ispada da mi više bacamo po ha.Obično ide za pšenicu 250 kg mešanog i 300 kg uree ili neka kombinacija,recimo 200 kg urea i još kasnije an ili kan ili 100kg urea plus onda više an ili kan.Za kukuruz bacamo 300 npk+300 uree po ha a za soju ide 200kg po ha mešanog đubriva zavisi koja se kombinacija nađe 16:16:16,6:24:12,10:20:30.
E sad,prošle godine smo štedeli pa nisam bacao npk za kukuruz i ništa za soju.
I naravno kod vas je kvalitetnija zemlja a nemamo ni stajnjaka.
 
Poslednja izmena:
Jel koristio neko NPK djubrivo u prolece,koje koristit? Mislio sam da napravim neki ogled, da bacim NPK pre zatvaranja prve brazde.
 
Nego, bacio sam malo kokošijeg stajnjaka, ali je pun piljevine. Nešto ne mislim da je piljevina dobra u ratarstvu, kiseli zemljište, koliko sam čuo. Jel zna neko nešto više o đubrenju stajnjakom pomešanim sa piljevinom?

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
 
Nego, bacio sam malo kokošijeg stajnjaka, ali je pun piljevine. Nešto ne mislim da je piljevina dobra u ratarstvu, kiseli zemljište, koliko sam čuo. Jel zna neko nešto više o đubrenju stajnjakom pomešanim sa piljevinom?

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
Zar nisi shvatio da je prevara u pitanju ?
Koliko god da nas puta izvaraju uvek neko nov nasedne.
Kokošiji stajnjak je dobar ali kao stajnjak u potrebnim količinama, zna da zaprlja zemlju u zavisnosti od puno faktora. Pelerirani mora prvo da se osuši (dehidrira) za čega se troši energija. Pa mora da se ispeletira, upakuje, transportuje i plati PDV i sve marže. Svi u lancu moraju da zarade.
Možda nisam upravu, voleo bih da me neko demantuje sa argumentima.
 
Nazad
Vrh