Koje djubrivo i u kojoj kolicini koristite u kukuruzu?

Ja uzeo NP 16x20 + Sumpor i Bor 200 kg/ kj ili ti 347kg/h predsetveno će dobiti 200-250 kg/kj Ureu i mislim da će biti orlajt ;)
 
Pa 200kg uree po kj to je 160 kg azota po jednom hektaru plus ovih 55 kg po hektaru to je 215 kg ukupnog azota po hektaru mislim da to nije puno.
 
Al ga vi gnojite,kao da sami proizvodite djubrivo
Pa ja i ne đubrim mnogo naspram Mome i Zombija oni đubre baš puno.Inače uvek zaoravam 200-250 kh/kj 3x16 ili 3x15 i pre setva 15-20 dana bacim ureu 200-250 kg/kj i odmah setvospremač i to je to osim ako sejem suncokret onda nema uree ali 3x16 obavezno.
 
Poslednja izmena:
Uopšteno, preporučuje se količina azota od približno 140 - 200 kg N/ha (u zavisnosti od očekivanog prinosa).ovo kaže struka.
 
Moj kukuruz dobija 5kg po aru, 2.5kg 3x16 i 2.5kg urea.Sve dobija u prolece kroz kroz depozitore.Preko toga ne djubrim i bude mu taman.Eto ispravljeno ,moja greska u kucanju. :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Pozdrav
Kakva su vam iskustva sa prihranom u spartanju?
Recimo da je neki standard 150kg uree po kj.
Tvrdim da 90% (i ja medju njima) sve baci predsetveno.
Nekako mi 75kg predsetveno pa ostalih 75kg kroz spartac obecava bolji prinos.
U srbiji ne mogu da nadjem neki merodavan ogled...
 
Ма нема ништа боље но да му закуцаш уреу у 5-6 листу онако у корен...ако мислиш да прихрањујеш у шпартању користи Ан,сан,амосулфан...Уреа иде предсетвено пуна доза тј како ко сматра да треба.
 
Nikad u životu nismo radili bez prihrane u špartanju. Norma 300 kg/ha Kana najedanput kad radim samo jedno špartanje. Neki kod nas bacaju manje, neki možda i više, neki na jednom, neki na dvaputa.
 
Jel radi neko od forumasa ureu kroz setvu? Kolika je ful doza u tom sistemu, a pritom je jedini nacin predsetvenog djubrenja?
Radim ja i umesto 150kg uree rasipacem idemo vec 4 godine 120-140kg kroz depozitore na sejalici. Prosle godine smo mesali ureu i nutri MAP 2:1 i tu je najbolji kukuruz bilo...( Nazalost samo na dve njive) . ponovicu ove godine pa cemo potvrditi mozda

Neki moj plan za ubuduce:
100kg MAP pod brazdu
70kg UREA + 50kg MAP kroz depozitore u setvi
50+ kg AN u spartanju
Predlozi, sugestije?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh