Koja prostirka (stelja) je najpogodnija za krave muzare?

Ja sam prikupio oko 1000 bala, nešto moje a ostalo od ljudi kojima ne treba. Nisam plaćao ali ću im kao protiv-uslugu poprskati strništa totalom. Nisu tražili,ali su pristali na moje insistiranje.
 
Duzina 17 bala , sirina 7 bala, od petog reda svaki sledeci je suzen za za sirinu pola bale, ima negde oko 2500-2600kom , jos toliko sam skladistio kuci a sve ukupno sam izbalirao negde oko 6500kom.
 
Vi sa grada mislite samo na piramide , inace ovo je slama spremna za zimu kako bi odrzali jos to malo napacenog stocarstva:ppozdrav:.
 
bratov "slamored"

d16d7ee4.jpg


43216d22.jpg


1f649856.jpg


1bb0d6c4.jpg
 
Svaka cast za bratov "slamored" ,ovo bas dobro izgleda

---------- Poruka napisana u 20:57 ---------- Prethodna poruka je at 20:56 ----------

A jel ide i žito uz slamu u komletu.
Kakva je situacija kod nas,jos malo pa ce ici i zito,ako ga uopste bude.

---------- Poruka napisana u 20:59 ---------- Prethodna poruka je at 20:57 ----------

ti golube izgleda nemas veze sa slamom,zitom,poljoprivredom, bolje bi ti bilo da naucis da pises pa tek onda mlati slamu i zito.
Stvarno nema veze,al cisto da nesto kudi,to ga cini zadovoljnim.
 
Nabavio sam 20 hektara da baliram gazda trazi 30 bala njemu sve ostalo meni mislim da je povoljno :haha::ppozdrav:.
 
Kome treba slama slobodno nek dodje da balira ako mu se isplati... Imam nesto preko 20h... Slobodno balirajte... :osmeh: :ppozdrav:
 
Svidja mi se stvar oko seckane kukuruzovine, samo mi nije jasno postupak rada.. Jasno mi je da se uleti kombajnom u njivu i sve se posecka, ali sta dalje? Kako je za lagerovanje?? Ja sam ove godine zavrsio sa preko 2000 tvrdih bal i to sam morao da pozurim, jer sve lepe njive u kojima je bila slama, ljudi zure da sade kupus, pa je bila frka i svima se zuri, cak za nepoverovati jedan nam je izbalirao sa svojom presom, samo da sto pre iznesemo.. Kako volim sto je veliko selo, svi povrtari, a samo ja stocar, kakav osecaj, hihi!!
 




Ja još nisam završio,imam još 70 rolo bala na njivi i još uslužno da uradim nešta zobne slame,imaću i viška slame u rolo balama ako kome zatreba lako ćemo napraviti dogovor
 
Nazad
Vrh