Koja prostirka (stelja) je najpogodnija za krave muzare?

Učlanjen(a)
21 Avg 2009
Poruka
4.669
Ja sam prikupio oko 1000 bala, nešto moje a ostalo od ljudi kojima ne treba. Nisam plaćao ali ću im kao protiv-uslugu poprskati strništa totalom. Nisu tražili,ali su pristali na moje insistiranje.

kifler

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2010
Poruka
936
Duzina 17 bala , sirina 7 bala, od petog reda svaki sledeci je suzen za za sirinu pola bale, ima negde oko 2500-2600kom , jos toliko sam skladistio kuci a sve ukupno sam izbalirao negde oko 6500kom.

kifler

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2010
Poruka
936
Vi sa grada mislite samo na piramide , inace ovo je slama spremna za zimu kako bi odrzali jos to malo napacenog stocarstva:ppozdrav:.

Stanic

Član
Učlanjen(a)
25 Apr 2012
Poruka
622
Svaka cast za bratov "slamored" ,ovo bas dobro izgleda

---------- Poruka napisana u 20:57 ---------- Prethodna poruka je at 20:56 ----------

A jel ide i žito uz slamu u komletu.
Kakva je situacija kod nas,jos malo pa ce ici i zito,ako ga uopste bude.

---------- Poruka napisana u 20:59 ---------- Prethodna poruka je at 20:57 ----------

ti golube izgleda nemas veze sa slamom,zitom,poljoprivredom, bolje bi ti bilo da naucis da pises pa tek onda mlati slamu i zito.
Stvarno nema veze,al cisto da nesto kudi,to ga cini zadovoljnim.

kifler

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2010
Poruka
936
Nabavio sam 20 hektara da baliram gazda trazi 30 bala njemu sve ostalo meni mislim da je povoljno :haha::ppozdrav:.

cira92

Član
Učlanjen(a)
21 Feb 2012
Poruka
8.423
Kome treba slama slobodno nek dodje da balira ako mu se isplati... Imam nesto preko 20h... Slobodno balirajte... :osmeh: :ppozdrav:

Učlanjen(a)
14 Jul 2013
Poruka
1.494
Svidja mi se stvar oko seckane kukuruzovine, samo mi nije jasno postupak rada.. Jasno mi je da se uleti kombajnom u njivu i sve se posecka, ali sta dalje? Kako je za lagerovanje?? Ja sam ove godine zavrsio sa preko 2000 tvrdih bal i to sam morao da pozurim, jer sve lepe njive u kojima je bila slama, ljudi zure da sade kupus, pa je bila frka i svima se zuri, cak za nepoverovati jedan nam je izbalirao sa svojom presom, samo da sto pre iznesemo.. Kako volim sto je veliko selo, svi povrtari, a samo ja stocar, kakav osecaj, hihi!!

milos bota

Član
Učlanjen(a)
1 Sep 2009
Poruka
2.243

Ja još nisam završio,imam još 70 rolo bala na njivi i još uslužno da uradim nešta zobne slame,imaću i viška slame u rolo balama ako kome zatreba lako ćemo napraviti dogovor

Vrh