Koja prostirka (stelja) je najpogodnija za krave muzare?

evo jos jedne male kamarice :
2v8mh37.jpg
 
nekada smo i ovako radili :
pa smos e napatili ko nikad.
21n324o.jpg

Post je spojen: [time]1294174421[/time]
_________________________________________________
2jb8twk.jpg

Post je spojen: [time]1294199651[/time]
_________________________________________________
e onda smo se jaaaako iznervirali :
optwyt.jpg

Post je spojen: [time]1294224893[/time]
_________________________________________________
212vio8.jpg

Post je spojen: [time]1294250145[/time]
_________________________________________________
2pphml0.jpg

Post je spojen: [time]1294275381[/time]
_________________________________________________
i onda smo kupili rolobaler :ppozdrav:
 
Ove kamare mi deluju zastrasujuce ::pomoc:;
Moj strice dok je drzao goveda je presovao oko 5000 tvrdih bala slame godisnje. Meni je to bilo strasno... al kad vidim sta koliko je kod tebe bilo bala, nije mi dobro.
 
veruj mi ni nama nije bilo dobro jer je svaka bala 5 puta presla preko ruke,prvo kad je bacas na prikolicu pa slazes pa skidas pa opet u kamru slazes pa opet tovaris na kolica po 4bale i guras u korlat i de treba
+ ako naidje oluja pa se sve srusi pa moras opet...
a kad stavis negde 20 bala ni ne vidi se da si stavio,onda smo posle kad je lepse vreme bilo prikolicu natovarimo 100-150 bala pa to rasturimo i tako,uzas.
 
Sa kamionke prikolice 6 redi iznad stranica i vilama bacas gore :)
Post je spojen: [time]1294571107[/time]
_________________________________________________
2mxlc1g.jpg

nesto poput ovoga,to smo drug i ja tovarili kad sam jos u srednju skolu isao na praksi :D
 
sto se tice prostirke probajte u objekat da ostavite jedan deo tako uprljan a drugi deo prostrite slamu videcete da ce vam krave reci sta je bolje :D
 
Sada sam naleteo na ovu temu prvi put sam je procitao.Iskljucivo psenicnu slamu koristim i za sad sam zadovoljan sa njom,ali treba je dosta pobacati da bi krave bile suve pa se stvara mnogo stajnjaka... ali vidim neko je napisao da prostire seckanom kukuruzovinom pa cu ove godine sigurno probati tu taktiku da napravim 4 5 prikolica suve kukuruzovine, jeste da je lakse nositi balu u jednoj ruci al mislim da mnogo manje treba kukuruzovine i da je lakse cistiti stalu .
 
igordulic je napisao(la):
ako nemas puno stoke onda ti vredi malo se zezati sa tim :)
sigurno da bolje pije.
Pa trenutno imam 9krava al sad cim bude bolje vreme prosirujem stalu za jos 20 krava... ne znam koliko bi trebalo te kukuruzovine za toliko grla ?
 
Mani se ti toga,ustvari nzmna koji nacin drzis krave ali to ce ti toliko teze biti unositi i sacuvati da ces tu izgubiti visenego da cistis slamu...
Ja npr drzim na otvorenom krave cele godine i nema zamene slame,ogromne kolicine su u pitanju,ima i djubra dosta (sto je dobro jer su nam zemlje istrosene) ali ima i posla vise...Mada ja vecinu sta vise 85 % traktorom cistim..
 
@kombajner,
silaznim kombajnom iseckas kukuruzovinu koju mozes da nadjes po njivama za Dzabe, napravis par prikolica i to je to...

Ti slamu prostires normalno samo sto ces pre slame da bacis iseckanu kukuruzovinu, svu vlagu kukuruzovina pokupi.
npr ispod svake krave bacas kao kad sejes rucno za oko kofu po grlu pa posle slamu..
:cao:
 
Da bas cu ove godine to da probam, pa videcu kako se pokaze! inace slama od tritikala i jecma nikako jer ima onih bodlji pa ima nikako ne odgovara...
 
Mi smo svu slamu kupili :D mada jecmena je sranje jerzna da bude onako svilena il kako da kazem uopste nece da pije.
 
Ove godine je u mom kraju veliki problem za slamu, kolicine nedovoljne zbog malo povrsina pod psenicom, nabalirao sam 750 bala i kratak sam za jedno 1300. Oni koji ne drze stoku prodaju 1 ha za minimalno 100km, ali je i to tesko naci.
 
Nazad
Vrh