Koja je buba (u skladištu na kukuruzu i pšenici)

Žižak bratić...postoje tablete za suzbijanje,mora u zatvorenom sudu ili pokrivenoj prikolici stajati određeni broj dana,i postoji karenca za ishranu životinja..uglavnom par dana...kad i ako budeš kupovao prodavac če ti već objasniti proceduru
 
Mislim da ga i ne možeš kupiti u slobodnoj prodaji,samo ispod ruke.I ovo što kaže Murtin oprezno s njim,obično se ubacuje kroz neku cev,kao dozer.
Kad se ubace tablete obavezno pokriti tretirane žitarice i otkriti nakon par dana.
 
Ako uspem da nadjem tablete i zavisi od cene ako ne moracu nesto drugo.Vidim da su zajebane malo sam citao po netu.
 
Uzmi Actelic i prskaj.Može da se kupi na slobodno u svakoj poljoprivrednoj apoteci i dobro rešava žižak.Poprskaš magacin, žitarice i pokriješ nailonom.
 
Ja sam baš na Matićevu preporuku koristio taj ACTELIC prošle godine, i mogu reći da ima odlično dejstvo....
Iz džambo džaka sam vadio deo po deo tritikala u prikolicu, pa sloj po sloj prskao ledjnom prskalicom, sve dok nisam svu količinu istovario i zatim sam prekrio prikolicu koja stoji pod šupom,ciradom, sačekao 5 dana, pa istovario tritikal nazad u džambovku...
Postoji mogućnost i drugog tretiranja ako se žgadija nanovo pojavi ali više od 2 tretmana nije dozvoljeno...
 
Uradjen je tretman koricen actelic, malo su ostale mada nisam ni ocekivao da ce sve da pobije jer stoji u buradima.
 
Imao sam napad žitnog moljca i uspješno sam ga suzbio akvacidom.
vjerujem da bi djelovao i protiv žitnog žiška. Jedino se nisam raspitivao za veća pakiranja. Ovo od 500ml je pogodno za manje količine žita ili kukuruza.
 
Kad je već reč o Akteliku... Prošle godine u novembru kad sam skladištio kukuruz (u zrnu),u čardak,prskao sam ledjnom prskalicom otprilike na svakih 300-400-500 kg. Nisam rasturao ni mešao. Još uvek koristim taj kukuruz,žiška nema uopšte,samo poneka leptirica. Opet ću ove godine tako da radim sa Aktelikom,a kažu da je K-Obiol još bolji.
 
Pozdrav koristio sam tablete u pšenici koju cu sejati da li ima uticaj na klijavost?

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Nema uticaja na klijavost.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh