Koja je buba (u skladištu na kukuruzu i pšenici)

sremac84

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2014
Poruka
2.833
Žižak bratić...postoje tablete za suzbijanje,mora u zatvorenom sudu ili pokrivenoj prikolici stajati određeni broj dana,i postoji karenca za ishranu životinja..uglavnom par dana...kad i ako budeš kupovao prodavac če ti već objasniti proceduru

emigrant

Član
Učlanjen(a)
12 Jun 2013
Poruka
828
Mislim da ga i ne možeš kupiti u slobodnoj prodaji,samo ispod ruke.I ovo što kaže Murtin oprezno s njim,obično se ubacuje kroz neku cev,kao dozer.
Kad se ubace tablete obavezno pokriti tretirane žitarice i otkriti nakon par dana.

miksan

Član
Učlanjen(a)
15 Apr 2018
Poruka
322
Ako uspem da nadjem tablete i zavisi od cene ako ne moracu nesto drugo.Vidim da su zajebane malo sam citao po netu.

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
27.987
Uzmi Actelic i prskaj.Može da se kupi na slobodno u svakoj poljoprivrednoj apoteci i dobro rešava žižak.Poprskaš magacin, žitarice i pokriješ nailonom.

dobrodol

Član
Učlanjen(a)
25 Dec 2010
Poruka
2.444
Ja sam baš na Matićevu preporuku koristio taj ACTELIC prošle godine, i mogu reći da ima odlično dejstvo....
Iz džambo džaka sam vadio deo po deo tritikala u prikolicu, pa sloj po sloj prskao ledjnom prskalicom, sve dok nisam svu količinu istovario i zatim sam prekrio prikolicu koja stoji pod šupom,ciradom, sačekao 5 dana, pa istovario tritikal nazad u džambovku...
Postoji mogućnost i drugog tretiranja ako se žgadija nanovo pojavi ali više od 2 tretmana nije dozvoljeno...

miksan

Član
Učlanjen(a)
15 Apr 2018
Poruka
322
Uradjen je tretman koricen actelic, malo su ostale mada nisam ni ocekivao da ce sve da pobije jer stoji u buradima.

iwanho

Član
Učlanjen(a)
15 Feb 2009
Poruka
483
Imao sam napad žitnog moljca i uspješno sam ga suzbio akvacidom.
vjerujem da bi djelovao i protiv žitnog žiška. Jedino se nisam raspitivao za veća pakiranja. Ovo od 500ml je pogodno za manje količine žita ili kukuruza.

brankovic

Član
Učlanjen(a)
14 Jun 2011
Poruka
3.907
Kad je već reč o Akteliku... Prošle godine u novembru kad sam skladištio kukuruz (u zrnu),u čardak,prskao sam ledjnom prskalicom otprilike na svakih 300-400-500 kg. Nisam rasturao ni mešao. Još uvek koristim taj kukuruz,žiška nema uopšte,samo poneka leptirica. Opet ću ove godine tako da radim sa Aktelikom,a kažu da je K-Obiol još bolji.

Vrh