Kamionske prikolice u službi poljoprivrede.

U sredini hidraulični cilindar levo pneumatski ventil radne kočnice ipunjenje instalacije a desno nebi znao namenu šta su smislili
 
Ja bih vas pitao nesto..Naime ja sam na mojoj kamionki skinuo ventil sa dva creva(onaj na rudi prikolice) stavio petoletkin sa zmajevke ,prikacio na traktor i to tako radi..Da li sam nesto pogresio? na jednom rusu pritisak u sistemu ide do 7 bara i sa njim nema frke a na drugom rusu pritisak ide do 4 bara i desilo mi se per puta kad zakocim da prikolica blokira kocnice,nekad odblokira kad stisnem pedalu dva tri puta a nekad moram da izadjem pa da okrenem ventil gore pomenuti na ispustanje vazduha i vratim u radni polozaj i tad opet funkcionise bez problema..Da li je razlog te pojave mali pritisak vazduha ili taj ventil sa zmajevke?
 
Desava mi se na kamionki da kad je pritisak na manometru u traktoru pet bari radi sve ok, kad predje sest bari ili ti dodje na osam i pritisnes kocnicu, slabo ukoci i susti vazduh na ventilu kod rude sve dok ne spadne pritisak na oko pet bari i onda opet lepo zakoci. Sta moze biti problem?
 
Probaj očistiti ventil. Jesi sa tim traktorom već vuko tu prikolicu kako odradjuje ventil na traktoru dali je jednovodni ili dvovoni sistem dali radi ručna kako se ona ponaša.
 
Ma samo da je nabaviti pecat ionako je taj papir vredan toliko da moz obrisat guzicu sa njim, al kad eto bez tog atest ne vredi ni pocinjati :svinja:
 
Evo i ja slucajno pazario jednu kamionsku prikolicu:

dsc1503.jpg

dsc1504.jpg
 
Pozdrav svima, dal moze neko da napise sad po novom kako ide procedura za registraciju ovih prikolica na zelene tablice posto planiram da kupim, a vidim da su neki i registrovali?
 
Nazad
Vrh