Kako sam napraviti skladištni prostor za kukuruz i mehanizaciju

Biongo...... baš tako 400 kg zrna izađe sa 1m3 u klipu . :ppozdrav:
 
Evo kako otprilike izgleda moj plac sa skladišnim prostorijama

1zqx6jm.jpg


Cijeli prostor je pod krovom s tim da su štala i garaža pod crijepom a sve ostalo pod "ondulin" pločama. Proporcije su tu negdje, kanal za silažu je dugačak 10m pa nek to posluži kao neko mjerilo. Kasnije ću skicirati i ostatak dvorišta.
 
šandor

Dali ja nevidim ili ti nemaš srednji stub na toj tvojoj građevini ?
 
E ovako smo počeli. Moj stariji klinac i dva komše dok ja slikam...:riba:
fotografija0065.jpg
[/IMG]

Dimenzije: 16.8x1.5x3.8
Korisna zapremina nešto preko 90m3. Vrlo lako i prosto ubacivanje kukuruza a za završnicu nije potreban ni jedan radnik. To ću uslikati sutra (ustvari danas) pa ću okačiti ovde.
A cena koštanja materijala iznosila je tačno 132000 DINARA
 
Što se tiče punjenja čardaka, gurneš elevator i po malo pomeraš dok se ne napuni.
dscn0021.jpg
[/IMG]

Cevi su 49x3,2 a spojevi su svi sa građevinskim žabicama tako da sam tu uštedeo na vremenu jer sam ovaj čardak počeo praviti krajem avgusta.

A danas to izgleda ovako:
dscn0020.jpg
[/IMG]
Ukupna dužina:21m
a širina 8m
 
super je! i dobar je stvar, da sa jedne strane je vec "zatvoren" hangar. a vidim, da ni sa druge (3) trane ne zanese sneg na masine.
 
Kameni, okači još slika kako su tekli radovi.
jel si povezivao bočne stubove medjusobno? Mislim na tom rastojanju od 1,5m.
A ove stubove od 3,8m si samo "netaknuo" na ove cevi koje su betonirane? Mogao bih i da preselis gradjevinu ako si koristio zabice?
 
Slika kako su tekli radovi baš i nema jer čardak je pravljen u vreme košenja soje pa sam svako slobodno vreme provodio na izgradnji. Cevi koje vire iz stopa(temelja) sam kupovao na otpadu unutrašnji fi 50mm a debljina zida 6mm. Građevinske cevi sam tražio sa debljinom zida 4mm ali ih je trebalo čekati skoro dve nedelje pa sam odustao i kupio od 3,2mm jer sam bio u škripcu sa vremenom. Bočni stubovi su međusobno povezani armaturum fi 12mm na 190cm od poda a i pri samom vrhu sa žabicama (cevima) ali svaka druga.
Vidi se sa slike da je naknadno dograđivan čardak, ali on meni u ovim zimskim uslovima ima funkciju i kao vetrobran sa severne strane.
 
Šta je po vama bolje pužni transporter ili duvaljka, i koliko su njihovi stvarni kapaciteti.
 
Puž brže transportuje a oštećenje kukuruza je zanemarljivo osim ako je kukuruz sa mnogo vlage. Onda taj lom samo pospešuje kvarenje. Takođe, pužu je potreban priličan prostor i određeni nagib.
Duvaljka sporije transportuje robu i diže puno prašine, ali zato može da se koristi na malom prostoru i transportuje robu potpuno uspravno ako treba.

Imam i jedno i drugo i koristim duvaljku uvek, osim gde je problem prašina.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh