Kako prevesti traktor!??

taj ako ima decu nevrrujem da ce mi traziti dinar za to....ima jos postenih ljudi)......

- - - - - - - - - -

bar ja tako gledam stvari
 
taj ako ima decu nevrrujem da ce mi traziti dinar za to....ima jos postenih ljudi)......

- - - - - - - - - -

bar ja tako gledam stvari

Samo se ti nadaj...To ti jedino preostaje...
Izvini unapred za ovo što ću ti reći ali izgleda da do sada nikada nisi bio u prilici da te neko, blago rečeno, prevari...
Pa meni je puno dvorište stvari koje ne mogu da prevedem i registrujem:
Nasledim motor Tomos T12 od dede drugo koleno, koji se vodio kao moped, pa kada su 3 naslednika videli kako sam ga sredio, ofarbao i popravio, nisu hteli nijedan da mi potpišu Ugovor o poklonu (kao naslednici)....
Zatim kupim "bicikl s motorom" Tomos APN4, sa saobraćajnom a vodi se na mrtvog čoveka, svi kupovali, samo saobraćajna menjala ruke.
Potražih Vlasnika iz Saobraćajne, Mali Iđoš, deda umro pre 14 godina, dva sina traže svaki po 50 eura za potpis, A IMAJU DECU, plus SVE troškove, sudske takse, oko prenosa APN-ca na njih prvo, traže JA da platim...
Pa to izađe DUPLO nego što APN-ac VREDI...
"Takvi" se ne boje ni Više Sile (Boga) a kamoli nečije kletve...
 
A u najgorem slucaju ostajes bez traktora,kod mene se desilo da je covek hteo da prevede traktor koji je bio na pokojniku,nasao naslednika lepo pokrenuli ponovni postupak za traktor,na sudu naslednik nasledio traktor i nije hteo da ga prevede,vec prijavi da je njegov traktor kod mog zemljaka i dodju nadlezni organi procitaju brojeve na trupu i motoru i oduzmu mu traktor,sad se sude u maratonskom procesu ali traktora nema.....
Zato kod mene niti ko prevodi niti registruje traktor:osmeh:
 
Ja posedujem jedan traktor koji je registrovan bio odavno i uzeo sam ga od drugog vlasnika, tek kada sam hteo da nadjem vlasnika iz saobracajne saznajem da je doticni preminuo pre 10+godina... Moze li neko ukratko da mi objasni kakva je procedura da prevedem traktor na svoje ime pod ovom situacijom?
 
A u najgorem slucaju ostajes bez traktora,kod mene se desilo da je covek hteo da prevede traktor koji je bio na pokojniku,nasao naslednika lepo pokrenuli ponovni postupak za traktor,na sudu naslednik nasledio traktor i nije hteo da ga prevede,vec prijavi da je njegov traktor kod mog zemljaka i dodju nadlezni organi procitaju brojeve na trupu i motoru i oduzmu mu traktor,sad se sude u maratonskom procesu ali traktora nema.....
Zato kod mene niti ko prevodi niti registruje traktor:osmeh:

Vrlo pametno i poucno.... Vidis kod mene NIKO ne kupuje takav traktor.... Jer mozes da se slikas sa njim,a i lako ti ga oduzmu....

- - - - - - - - - -

Ja posedujem jedan traktor koji je registrovan bio odavno i uzeo sam ga od drugog vlasnika, tek kada sam hteo da nadjem vlasnika iz saobracajne saznajem da je doticni preminuo pre 10+godina... Moze li neko ukratko da mi objasni kakva je procedura da prevedem traktor na svoje ime pod ovom situacijom?

PA nekoliko postova navise smo diskutovali o tome,cak sta vise idalje diskutujemo... Moras pokrenuti postupak o nasledstvu nadjes onog ko je naslednik i sa njim dalje vidis sta i kako za prenos...

A sta si cekao 10+ godina do sad?????

Iz mojih iskustva tu se svodi na "pojeo vuk magarca" da pokreces to sve ponovo i da se maltretiras i da te kosta MNOGO vise sad nego da si tad pri kupovini potpisao 3 papira platio overu u sudu i zavrsio bi problem sa smesnom sumom....
 
ja sam resio da to odradim pa na kraju nek ga i uzmu ali opet kazem da treba imati petlju za toooo ...pa nek kosta kolko kosta pa kad ga odradim kompletno ga sredjujem...bolje biti malo lud nego malo pametan
 
Ja posedujem jedan traktor koji je registrovan bio odavno i uzeo sam ga od drugog vlasnika, tek kada sam hteo da nadjem vlasnika iz saobracajne saznajem da je doticni preminuo pre 10+godina... Moze li neko ukratko da mi objasni kakva je procedura da prevedem traktor na svoje ime pod ovom situacijom?
Odes kod advokata i on pokrene ostavinsku u sudu koja je do sada bila oko 100evra i na nekoga od naslednika je prevede pa sa njega na vas.Ali obavezno idi preko advokata da nebi nekom od naslednika palo na pamet da te izradi!
 
Tacno,ali je problem sto svi naslednici moraju biti pozvani i biti prisutni na toj novoj ostavinskoj,sto je veoma redak slucaj da je neko uspeo,ali probaj,jedino tako mozes dokazari vlasnistvo i kasnije ga regisrtrovati
 
Ja posedujem jedan traktor koji je registrovan bio odavno i uzeo sam ga od drugog vlasnika, tek kada sam hteo da nadjem vlasnika iz saobracajne saznajem da je doticni preminuo pre 10+godina... Moze li neko ukratko da mi objasni kakva je procedura da prevedem traktor na svoje ime pod ovom situacijom?
Sad ti je najlakse da kazes da nemas nikakve papire za njega i uz dva svedoka za male pare zavrsis registraciju na svoje ime.Bolje nego da pokreces ostavinske rasprave i 300 cuda.
 
Nazad
Vrh