Kako odhraniti kvalitetnog ovna zapriplod ?!

Eness salim se sa kolegom,znam da nisu teski ni pola od toga sto sam reko,ni rep ni rogovi
 
Ovan sa snimka nije utovljen nego u priplodnoj kondiciji.

Bato slika vrijedi hiljadu rijeci a u ovom slucaju video pa svaki coban vidi da je ovaj ovan utovljen, ovaj u susjednom toru je takav kakvim vi opisivate da treba da bude to jest ne bas puno uhranjen, sto covjek nije pustio ovcu da se mrce pod njim nego bas pod ovim i pitanje za tebe sta mislis koliko bi ih mogao omrkati ovaj u susjednom toru, a koliko ovaj sto mrce ovu ovcu ?

---------- Poruka napisana u 22:28 ---------- Prethodna poruka je at 22:28 ----------

Hehehehe milosee znas menee ja sve ozbiljno shvatam jos jednom izvini onda na ispravci :D
 
vise je utovljen no u priplodnoj slucajno znam i da je bio na jaslama samo te godine...
kod sjenicke je maksimum nekih 167 kg koliko sam ja doznao za odraslog ovna,kod w to ide do 200 kg pa sam napravio poredjenje samo...
 
I jedan i drugi mogu omrkati sasvim dovoljno ovaca u kontrolisanom parenju. Ovnu koji je u boksu pored treba jos mase. Prelistaj malo teme o rasama pa ces videti utovljene ovnove i u priplodnoj kondiciji, a i mrsave ovnove.

Enesss89 @ U temi W na pretposlednjoj strani imas slike koje je postavio Deki od Veskovog ovna, ono je ovan u tovnoj kondiciji.



 
Bato ewo miladinovic ti je rekao da je ovan bio na jaslama, znam i ja gledam ovnove 15-ak godina ne mozda dugo ko ti i ostale kolege, a to da ce omrkati isto nikad u zivotu pogotovo kad bi kojim slucajem pustilo samo ova dva ovna sto su na video klipu u ovce gdje ima samo 20-ak komada ovaj mrsavi nebi ni okusio p.. i dalje vi mislite da nije dobro toviti ovna ali i ja se slazem ne previse :D
 
e dobro bato da rece za veskovog ovna to,ja htedo al reko da se ne naljuti,i ja smatram da je u tovnoj kondiciji,i to dobroj,pa posto ne izlaze na sajmu neznam koja mu je svrha drzati onoliku grdosiju
 
Vidio sam ovna post 2637 volio bih cuti odgovor na pitanje koju cu sada postaviti ali da Dejan pita vlasnika tog ovna. Dali ce taj ovan ici na ovce i ako ce ici koliko otprilike komada moze omrkati a ja mislim da ce taj ovan ici na ovce i omrkati ce vise ovaca nego li i jedan drugi unapred hvala ako se potrudi Dejan.
 
Tako je taj ovan je nabildovan top,ali on nije trom uopste,trci,ubija vlasnika,i skace na ovce,on bi mogao glat da pari 50komada ali bi se svukao sa tezinom ako ga ne bi hranio!Ako ovan ima dobar libido tezina mu nije nikakva prepreka,ali ako je 'mlakonja' moze da bude lak kao pero!
 
E to sam i zelio cuti hvala ti puno Dejane i ja se slazem s tim i taj covjek nezz kako mu bjese ime sto si postavio njegovog ovna pa nije ni on budala da dzaba tovi ovna ako mu nece dati neke rezultate. :D
 
A najbitnije je POTOMSTVO,ako daje krs jagnjad moze imati i 500kg to je SKART,ali ako je velik i daje lepotane to je pun pogodak!
 
slusaj enes neznam sad nesto argumentovano pa da ti kazem ko je u pravu,voleo bi cuti imiljkovice i mailovca po ovom pitanju a lsad oni oko sajma pa neprate forum verovatno,znam da su moji hranili ovce uvek da budu popunjene ,vitke i lepe,al nikako da udju u loj i da mi je pricano da je u tome poenta ako hoces vrhunsko stado,moras nauciti tako da ranis,e sad za ovna neznam,a voleo bi cuti svacije misljenje jer sad ulazim u tu pricu za neki dan pa ne bi da pravim neke greske
 
Drugo,dobar ovan ne ispoljava samo efekat na ovce,vec i na potencijalne kupce,ovan kod ozbiljnih odgajivaca mora da bude uvek centralna figura,cim udjes u ovcarnik da ti 'upadne u oko',a ne ga detektujes po m.dima zagledanjem odpozadi.
 
Soumi,sta ima da slusas,imas oci pogledaj malo,pa na Miljkovom snimku imas ovna koji je debeo kao i Veskov i pari ovce,i nista ne smeta,ali taj ovan kad pari 50 ovaca moze da opadne 20-30kg ali ako pari 5,nece ni gram.
 
Milos i ja mislim da nije poenta da ovce budu predebele poenta u zivotu nije ni u cemu preforsirati a tako ni sa ovcama ali da budu ovce deblje i ovnovi puniji uvijek ce biti moje misljenje, kao sto Deki kaze ako ovan daje dobre potomke to je pun pogodak ja imam jednog sad je sa 10 ovaca i 10 potomaka, potomci su svaki ljepsi od ljepseg i to je moj pogodak i on ce ostati i ove godine da mrce ovce s kojima nije u krvnom srodstvu.

View My Video O ovome pricam ima lijepe potomke i to je cilj jednog cobana da od 10 kopilica ima ovakve potomke a kamoli do godine kakvi ce biti.
 
Pa ja sam mu rekao da nema potrebe da baca hranu jer taj ovan od 20meseci ne moze vise napredovati pola kg na dan,on je 80% rasta zavrsio.Drugo moj Rambo je exterijerno losiji od Veskovog,jer nema tako razvijene grudi i butove,a bio je isto tako debeo i pario,a bio je kostur i opet je pario,jer je imao dobar nagon!
 
Ljudi daj budite originalni ovcari ste a postavljate linkove drugih ljudi ja ako necu svoje postaviti necu nista ni pricati i zbog toga sto svoje postavljam i ubijedjen sam u sve sto kazem.
 
Nazad
Vrh