Kako odabrati hibrid kukuruza za 2020 g. ?

BARBULA

Novajlija
Učlanjen(a)
19 Jan 2015
Poruka
1.013
Ja sejao prosle godine I nije bilo problema

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока

Matic

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
23 Apr 2009
Poruka
30.266
Sej slobodno.Ja takođe imam od prošle godine takvog i taj se seje prvi da se potroši seme ako kojim slučajem ostane od novog da se ne meša.

ACA RAIC

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2015
Poruka
2.849
Da pitam ove što stalno seju DKC (naročito Olaliju) jel istina da je 4943 flexi i ako ga posejem na 22-23 cm, da će klip biti veći nego kad se seje na 19 cm?

olalija

Član
Učlanjen(a)
30 Avg 2010
Poruka
1.666
Da pitam ove što stalno seju DKC (naročito Olaliju) jel istina da je 4943 flexi i ako ga posejem na 22-23 cm, da će klip biti veći nego kad se seje na 19 cm?
Sto kazu kolege, tako pise u specifikaciji.Stalno sam ga sejao na 19,6 cm pa ne mogu da kazem jel ima razlike.Ako je neko sejao u istim uslovima na 19 i 23 neka kaze rezultate i zapazanja.

miksan

Član
Učlanjen(a)
15 Apr 2018
Poruka
683
Kakav je preparat maska germ za zastitu semena od ptica? Kupio sam to i naftalin, royal flo se nepravi vise.

N_emanja

Član
Učlanjen(a)
30 Avg 2018
Poruka
458
Kashmir ili Konfites. Dekalba nema vise u mom kraju, P9911 uzet, e sad dvoumim se izmedju ta dva. Zemljabje 3.klasa, prosle godine je vraćena kasno pa nije sejano nista. Bukvalno samo korov i trava. Kazu da je dobra zemlja,ti koji su je radili. Pa ako moze pomoć.

Shale

Član
Učlanjen(a)
3 Nov 2009
Poruka
3.688
Кашмир кажу да је топ...
Ја га нисам нашао, па сам узео Смарагда.

ratatatui

Član
Učlanjen(a)
30 Mar 2018
Poruka
1.947
Јел запрашивао неко кукурузе са овим чудом бело ко млеко:sta:

ACA RAIC

Član
Učlanjen(a)
19 Maj 2015
Poruka
2.849
Planiram setvu u četvrtak DKC 4943 na osrednju zemlju. Kaže mi majstor da mu sejač seje na parne brojeve i predložio 24 ja ipak mislim da sejem na 22 cm, da čujem vaše mišljenje.

Зорге

Član
Učlanjen(a)
26 Mar 2019
Poruka
365
Јел запрашивао неко кукурузе са овим чудом бело ко млеко:sta:
Ja. У суботу.

И мени је испрва било необично да је бело, али не марим која је боја. Третирао сам кукуруз и сунцокрет и никакву разлику током третмана нисам приметио у односу на све досадашње употребљаване шпеције.

Е једино што је мене коштало 6450 динара и то у апотеци која у околини слови за ону са повољнијим ценама. :(

Vrh