Kaki

Имам хира таненаши посађен, али није још у роду. Је ли већи плод хиратане него ваниле? Мени прољетос хиратаненаши није рано почела да листа као типо. Типо је промрзао од априлског мраза, а хиро таненашију није ништа било.
 
Nisam siguran dal je to ista sorta ali mogla bi biti, plodovi su u vreme branja vec imali narandzastu boju i ta sorta mi sada nakon branja prva sazreva masovno. Cuvanje ploda zavisi sve od toga u kakvim uslovima se cuva.
Plodovi ove sorte hiratana kada ih ima manje budu preko 250 grama svaki ali kad prerodi budu oko 100 grama u proseku najcesce, sto se tice vanile slicno stanje, kada ima manje ploda bude svaki preko 250 grama a nekada i do 500 grama ali to je vec retkost.
 
Evo kako izgledaju druga tri moja stabla kakija druge sorte (Sorta ne znam koja je ako neko zna neka napise).

 
Kako izgleda kaki kada ga zasadimo kao ne orezanu stariju sadnicu i kako od njega napraviti normalno stablo.
 
Имам ја посађене хиро таненаши, типо, џиро, један ројо бриљанте, хиакуме, фују, костата. Нисам означавао па не знам које су сорте поједини какији. Видјећу кад роде.
Gde si nabavio kaki sorte Jiro?
 
Jedan video za ljude koji se po prvi put srecu sa plodovima kakija na svojim stablima.
 
Tri stabla kakija koje ste imali priliku videti i ranijih godina a ovako su ona izgledala ove godine.

 
Video o tome zasto u plodu kakija nema semena i zasto neki plodovi sazrevaju ranije od ostalih.

 
Nazad
Vrh