Kajsija

Тако је и код мене а зашто је то лоше?
 
код мене изгледа овако
fotografija03921.jpg
fotografija03931.jpg
 
Prevremene grane prekrati na tridesetak santimetra, samo gledaj da ti vršni pupoljak bije ka spolja. To možeš da odma uradiš i preseke premaži kalem voskom. Pozdrav.
 
Najbolje je da izbaciš sliku da vidim. Ako je ono što si napisao onda uradi kako sam ti napisao. Prekrati te grane i ne boj se.
 
@Tintoreti skrati te duge a kraće ostavi do juna ili dok ne dosegnu dužinu pa ih pinciraj za formiranje prvih sekundarnih i bočnih.Ja sam moje skratio pre 10 ak dana čim se probudio pupoljak da znam u kom pravcu ih usmeravam.Nema potrebe da čekaš ako su ti se probudili i definisali pupoljci.
 
Evo i ja da se javim.Lopovi mi digli 14 stabala prosle nedelje:zli:!!!!Ruke cu im iseci ako ih uhvatim ali sada imam prostora da sadim i ns rodnu.U svemu losem ima i nesto dobro,nego da pitam neki su se lisni pupoljci probudili(sadjeno pre tri nedelje)a neki nisu(pupoljak suv)stablo i grane su jos uvek zelene ispod kore,jel da cekam jos ili da vadim odma i menjam.Unapred hvala
 
@Tintoreti skrati te duge a kraće ostavi do juna ili dok ne dosegnu dužinu pa ih pinciraj za formiranje prvih sekundarnih i bočnih.Ja sam moje skratio pre 10 ak dana čim se probudio pupoljak da znam u kom pravcu ih usmeravam.Nema potrebe da čekaš ako su ti se probudili i definisali pupoljci.

Probudili su se i definisali pupoljci fino, i na samoj sadnici i na prevremenim granama. Ja cu to da fiknem i da zamazem fitobalsamom i sta im bog da. Imaju hrane imaju vode pa neka rastu ako hoce.
 
@simke77 Koje su ti to sorte ukrali pa ti je manje žao?Te ostale što ćute ostavi ih krenuće ako si dobro zalio,pa ih onda prekraćuj kada izbace pupoljak.

@Tintoreni ma naravno,znaš :) ako ima pupoljaka pre ih prekratiš pre će da krenu.pozd.
 
Poslednja izmena:
Čekaj još. Obavezno ih zalij. Verovatno će da se prime. Tri nedelje od sadnje je malo vremena. Ukoliko se ne prime zameni ih na jesen.
 
Ukrali su mi kasnocvetnu i ns6,rekose mi tek kasnije da je ns rodna mnogo bolja odnosno obilnije radja.I naravno nije mi manje zao,mucio sam se zestoko to mi je najgore,jebes pare:ppozdrav:
 
Jel ovo izmedju vocki , zumus riljano, pa kultivirano , ili medjuredna obrada nekomteskom prikljucnom spravom? U svakom slucaju za primer vocnjak , Skidam kapu .
 
Poslednja izmena od urednika:
Pre 20ak dana prošla freza i to malo izmuljala!

Sadnja u jesen 2011. Sadnice su kao jednogodišnje. Ustvari, podloga je je trogodišnja, posrednik dvogodišnji, kajsija jednogodišnja.
 
Једна новосадска родна кајсија је почела да се суши па сам је посјекао. Има и понеки дрвенар убушен и мало испуцале коре гдје је зец глодао или је испуцала од мраза.

- - - - - - - - - -



 
Prskao bih u ponedeljak posle ove najavljene kise,da li neko ima proverenu kombinaciju prskanja u fazi porasta ploda i folijarne prihrane...
 
Nazad
Vrh