Kajsija

Idemo finiš zaštite s Božjom pomoći
fae375ed7ed06a33d5028e7d2e7080e5.jpg

3d0b0f7297bd9a7f11ce948bde26ecb5.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja sam danas isao sa Signumom i kalijumom. Kalijum zbog bolje obojenosti plodova i veceg sadrzaja secera. Sa kalcijumom sam isao prethodna dva tretmana.
 
Imam Multi K Phast 25kg. Bojim se da ako bude mnogo toplo ne ubrza zrenje (desilo mi se jednom s jagodama), pa da bude problem da se izvuče iz voća. Smasa se sve u nedelju dana, pa muka živa. Videću...
 
Kod mene ce sve u rakiju. Na Spasovdan smo imali jak grad a sinoc i dodatak. Kajsije su rodile slabije nego obicno i zbog toga su bas krupne. A imaju i bas dobru cenu. Ali uzalud kad priroda neda. Danas su mi bili iz osiguranja i procenili stetu na 55%. Ali posto su kajsije osigurane na 60 dinara to mi je slaba uteha. Mada bolje ista nego nista.
 
Više mi je problem redosled zrenja. Segedi mamut, Ns Rodna, Ns 4 i Ns 6 su sazrevale pre Roksane, ali eto ove godine promena.
 
Видим комшију натоворио 50ак гајби у кола. Што не тераш трактором? Идем у Удовице, овде погасили хладњаче, мало је робе па оборили цену.
Бем ти срећу, не ваља кад је пуно не ваља кад је мало!
Шлаг на торту: док сам резао видим жилогриза како лети (ранијих година то нисам видео). Два ухватим а трећи ми побегне: трчи низ грану к'о фазан. Нисам очекивао, обично су лењи и само се врте око гране. Нисам планирао ал' мораћу да смутим коктел.
 
Zasto bas ta kombinacija ? Ne deluje to na njega.
Да се проба а узгред да побијем све друго. Има на стаблима зрикаваца са провидним крилима а скакавци само прште. Хтео сам да додам још један отров који се користи у складиштима жита ал' не знам с' чим се меша. Наћи ћу још нешто па да с' тим залијем око стабала. Или ћу на крају да купим двострано лепљиву траку за итисоне па да видим да ли је довољно јак да се одлепи кад крене да положи јаја.
 
Nazad
Vrh