Kajsija

Ova tabela je toliko relevantna, kao kada neko pita - koliko stabala voća možeš orezati dnevno? Ako kažeš 100 u pravu si, ako kažeš 250, opet si u pravu.
Desetine faktora prave varijabile u odnosu na tabelu. Da ih ne nabrajam sada.
Znači, nije netačna, samo nije pouzdana.


Inače, kod mene kod kuće, na 136mnv bilo je nula nekih sat do sat i po vremena. Tacna sa vodom na 20cm od zemlje je malo zgusnula vodu, a na 1 metar visine nije ni malo. Kajsije su mi na preko 200 metara, tako da se nadam da je sve ok. Videću danas. Nektarine su mi na 120 metara, pa ćemo videti.
e0eda699865285f1cbb2133494361161.jpg
ec883bc50d9d470baf6e02595442ef4c.jpg
60d2cc5af801445dcd06c57949aac6e5.jpg
 
Овог јутра смо се извукли. Није било мраза на два метра али да ли је било приземног то ћемо открити у току дана.
Засијало је сунце од раног јутра па се надам да ће загрејати атмосферу за сутра ујутру.
Тежак је овај сељачки 'леба.
После кажу сељаци раде десет дана у години... Срамота ко год то и помисли... Ко ће да плати то што сваки дан гледамо у небо и стрепимо од сваког облачка?
 
Све ће то народ да позлати - каже наш Лаза Лазаревић у својој чувеној приповеци ( поред још чувеније "Први пут са оцем на јутрење")
 
Kod mene nocas izmedju 2 i 3 bilo -2, posle se podigla u plus da bi opet pred zoru pala na -1. Termometar je bio u rakljama kajsije , visina oko 1m. Nadmorska visina 380m. Za moguca ostecenja ce vidimo.
 
Glavna pomoć biljci je da bude u dobroj kondiciji. Zna se kako. Redovne agrotehničke i pomotehničke mere.
A ako neko misli da će davanjem nekog čarobnog napitka par dana ranije spasiti kajsije od mraza...
Ne znam šta bih rekao...
Imaš loša iskustva sa aminokiselinama?Kod mene jutros - 2.2 najniža... Loženo od 01h kada je bilo - 1...Videćemo epilog ovog minusa...
 
Poslednja izmena:
Све ће то народ да позлати - каже наш Лаза Лазаревић у својој чувеној приповеци ( поред још чувеније "Први пут са оцем на јутрење")
Ne okreci se sine?? Jest da nije Lazino delo, ali se uklapa u nasu svakodnevnicu.
 
Kod mene jutros +2, prošlog vikenda prskao, bacio veštak i isfrezirao..cvetala na oko 70%...ako se ovo održi, bicu zadovoljan...Onih 120 komada sađenih jessenas dobro guraju...i njima dao potpuni tretman (stanje na dan 16.03.)
Pipalicom...






Potom frezom...



 
Kod mene nije bilo štete za sada, minimalna temp. je bila - 2.2, počeo ložiti oko 1. Trajao minus do 6.30...Ložio bale soje+piljevina+ljuska od lešnika. Piljevine otišlo 6 m3, soje pedesetak bala i pedesetak dzakova ljuske. Prethodno 3x rađen Epin. Sav materijal potrošio,nemam šta više da ložim. Nadam se da ujutro neće ići u - minus.
 
Nazad
Vrh