Kajsija

Пеле, не секирај се. Неће ове зиме бити испод - 18
������

- - - - - - - - - -
Mozda i pogodis u stepen:haha:.Setis se da si ovo napisao pre mesec i vise dana i tada sam pomislio:Komadara ne baksuziraj:haha::haha:.Od sada tebe umesto Kimija postavljamo za meteorologa.:haha::haha::haha:.Naravno mala sala da se nasmejemo od sve ove brige.
 
Хвала, Пеле.
Стварно се види разлика у предвиђању чистог модела и предвиђања метеоролога. Метеоролози су узели у обзир више чинилаца и предвидјели "пријатно вријеме" до - 8.
 
Ko bi rekao da cemo se nadati da nece ici ispod -10 ili -12.Mada tek je februar i to je sasvim normalna temperatura za ovo doba godine.
 
НОВО! НОВО! НОВО!!!
Najmoderniji način zaštite kajsija od mraza! :ideja:

R9TtT.jpg
R92rp.jpg
R9eU3.jpg

Ја сам баш решио да ове године пробам своје кајсије. Рачунам, ако их овако заштитим, можда баш тих 1-2 степена разлике буде пресудно, у случају да досад већ нису измрзле. Лудо време скроз! Ал ајд' да сачекамо, можда ипак није све готово.
Још нешто: Кажу да се првом зеленом резидбом продужује период цветања, тј. омогућава се да се сви цветови не отворе истовремено. Ја сам радио прошле године летњу резидбу, али не могу да се сложим са том твдњом. По мени то је нетачно. Код мене су готово сви цветни пупољци у истом стадијуму, пукли и кренули да се отварају и види се розе круница унутра. Можда 2-3% мирују. Ево како изгледају (не знам да ли може да се види):
R9867.jpg
R9atG.jpg
 
Hvala ti za ovu prezentaciju... nadam se da ćeš uspeti.
I eto drugari... ovo je ta noć... Ako bude vedro biće debeli minus.... U SD trenutno -7,5 na brdu a u centru -4,5 sada u 19:00.... Oko 17:00 sati je bilo -7 u voćnjaku ali mereno na telefonu preko neke aplikacije pa to nije baš tačno.
Pre nego zaspite pomolite se svom Bogu jer nam sad samo Bog može pomoći... mada ja i dalje mislim da ćemo se provući ove godine.
 
Kod mene trenutno -10.Ice do -18 po prognozama.Bice igra za zivce.Sve se odlucuje u narednih 12 sati.Kod mene je u fazi bubrenja,oko 50% a ostalih 50% se naziru krunicni listici.Ova godina ce nam pokazati koliko izdrzava u razlicitim stadijumima.Belezite temperature , slikajte , da imate za ubuduce i da mozemo razmenjivati iskustva.Lepo je kada nam neko kao sada Zaharije prenese neko iskustvo.
 
Колега vuxsd радујем се твом оптимизму, али ја нешто и нисам оптимиста. И код мене тренутно -12, има по неки облачак (види се по Месечевом одсјају) , али мирно нема да шушне.
 
Kod mene trenutno -13.
Na fejsbuku sam video neku tabelu gde stadijume kajsije razvrstava ovim redom, pocetak bubrenja pupoljaka, bubrenje pupoljaka, pojava krunicnih listica itd.
U fazi pocetka bubrenja pupoljaka strada 10% na temperaturi od -9,4 ali nema granicne temperature kada bi stradalo 90%.
U fazi bubrenja pupoljaka strada 10% na temperaturi od -6,7 a 90% na temperaturi od 17,8.
Valjda ce nesto i preostati narocito od prve grupe.
 
Код мене у 22.00 је измјерерно -13,2 степена. Воћњак ми је на брду, а тамо имам мјерач који памти најнижу температуру па ћу знати кад одем.

- - - - - - - - - -

А, у воћњаку је сада висина снијега метар. Не знам да ли то помаже или не.
 
Kod mene trenutno -20,verovatno ce ici jos koji stepen dole.Za ovu godinu vec sada zavrsena berba.
 
Kod mene trenutno -20,verovatno ce ici jos koji stepen dole.Za ovu godinu vec sada zavrsena berba.

Ufff... dali je moguće, ja sam jutros pre posla izneo jedan termometar na terasu da izmerim temp. i u žurbi zaboravio na njega tek sam se u kolima setio da nisam pogledao ali kod mene uopšte nije delovalo tako hladno... e sad ono subjektivi osećaj i tako to... kolega mi kaže da je na nekoj pumpi iz pravca Kaća video -11, uglavnom nije dobro.
 
Kod mene obratno. Prerodile su prošle godine kao retko kada, slabo je spremila rod, ali će najverovatnije opstati. Igrom slučaja smo izgleda bili najtopliji deo Srbije noćas Sever najhladniji.
 
Јутрос у 7 је измјерено - 12,1. Мало хладније је било синоћ (-13,2) него јутрос

- - - - - - - - - -

Јутрос се мало наоблачило па је мање хладно него синоћ.
Пеле, жао ми је што је био тако јак мраз.
Ја имам неколико стабала у роду. Остало су млада стабла па нијњ нека новчана штета. Мада мислим да ће клиса опет родити ако не буде априлског мраза.

- - - - - - - - - -

Ако неким случајем роди аурора онда ћу знати границу смрзавања за набубреле цвјетне пупољке.
 
Nazad
Vrh