Kajsija

...prošle godine sam završno prskanje odradio sa funomilom i ostale su bele fleke na kajsijama, bolje ga prskati ranije..

To ti je do prskalice, verovatno imas ledjnu pa dal mozda motornu, pogotovo ako pridjes preblizu ili okupas da se sliva se desava, krupne su kapi, meni se to desi neretko prodje i vise od mesec dana od prskanja pa se vidi belo, al od funomila manje se desava dok sa galofunginom mi se desilo da sam se uplasio sta je ovo treba da prodajem ljudima za dzema a flekave ne moze se ni oprati srecom nije ih bilo puno.
 
Juce sam primetio na skoro svakom drvetu starosti od 1 do 6 godina mrave. Posto je to obicno simptom prisustva vasiju pregledam lisce i mladare ali nigde ih ne uocavam. Nema cak ni simptoma njihovog prisustva. Lisce veselo, lep prirast, crvene se vrhovi.
Sta to moze biti i da li i sa cim prskati.
 
Kako ste prosli danas sa gradom i nevremenom?
Kod nas nista, koja kap pala i to je to..
Sutra stavljam slike, kod mene je sve u redu. Ako mi vreme dozvoli, sutra cu da prskam pegavost (mada je malo kasno)..
 
Пеле, жао ми је. Дошло је вријеме да треба и мреже постављати. Али, одакле новац?
Можда је и код мене био вечерас, било га је у неким околним селима.
 
I ja sam pustio travu ali ljudi palo je 100 litara kise.Evo i sada je preko nas presao strasan pljusak,kola se nisu mogla voziti.Nema te trave preko koje se moze gaziti posle toliko kise.Treba dva tri dana da prodje.
 
3cb20f3db77eeddeccf12403039ddc8c.jpg
Kipar

Sony xperia
 
Pozdrav, da predstavim svoje kajsije. :osmeh:

Imam dunje, jabuke i sad sam posadio kajsije( pre dve godine) Razocaran sam kajsijom, mekana je, puno trazi paznje i teska je za odrzavanje, bar meni, amateru. :)

Saljem slike od kajsije, zvao sam coveka da ih oreze, kako vam se cini oblik krosnje ?
IMG-20170531-WA0016_zpslnygdcdl.jpg

IMG-20170531-WA0015_zpscbcpesex.jpg
IMG-20170531-WA0014_zpsjqgssj2l.jpg
 
Nazad
Vrh