Kajsija

Bilo je mraza u voćnjaku ali nisam siguran koliki je bio minus. 'Oprljeni' su ponegde lastari oraha i to na različitim visinama od 40cm pa do 150cm. Kajsije i trešnje i šljive deluju kao da nisu imale oštećenja.
Čak mi je u plasteniku oštećeni paradajz pomalo i krastavac skroz. Plastenik je takve konstrukcije da vazduh slobodno ulazi u jednom delu zato što nisam stalno prisutan da ga otvaram i zatvaram.

Velika kajsija u dvorištu, domaća rana, je baš dobro ponela. Procenjujem da će imati sto kila....

dlmijd.jpg
 
Poslednja izmena:
Pozdrav kajsijari,prije mjesec dana procjena je bila od 12 stabala da ce biti oko 800kg kako je dobro rodilo,sad posle mraza i jakog vjetra mozda 300kg ako ih jos neka muka ne zadesi.Ne bavim se kajsijama intenzivno vec kako imam svugdje dzanarika kalemim pa sad imam 20+ stabala 12 u rodu.Najveci problem mi je sto su se slomile 3 Roksane a imale najvise ploda,bilo mi je zao da ih orezem posto su toliko dobro rodile,nadjubrio dobro stajnjakom pa reko nece im bit neki problem,sad placam ceh.
 
Pozdrav svima,bio bih vam zahvalan ako moze neki savet,kratko i jasno da ne citam bas 195 stranica o kajsiji a imam samo jedno drvo kajsije na placu :)

Imam jednu kajsiju 10tak godina staru,lepo je radjala do pre 3 godine,sta joj se desilo ne znam,bio je zapusten vocnjak totalno,a ona jadna ispucala po stablu mislio sam raspada se,pa rekoh da joj dam sansu i ove godine ,ako ne onda na jesen da je vadim.

Jesenas je lepo orezana jer nije dugo godina orezivana ,oprskana jesenas i u rano prolece plavim uljem.

Danas otisao da obidjem vikendicu i vocnjak i imam sta da vidim... kajsija razbila od plodova ,doduse lepo je i cvetala pre 15 20 dana...bas sam se prijatno iznenadio kad sam video plodove danas.

Pitanje je ,sta da joj radim dalje,dali je potrebno da je prskam ovih dana ili do zrenja ,jel treba neko djubrenje...sta da joj radim kako bi ostala ok i dalje.

Hvala unapred
 
Makogal +nesto za prihranu preko lista(slavol vvl ili wuksal super).Ako imaju neke suve grancice to skini.Pred berbu ako bude kisovito 20-ak dana ranije nesto protiv trulezi ploda.I to je to.
 
E to se zove dobra kajsija i miris i ukus i rodnost nego mene zanima kakva su vam iskustva sa ovim Novosadskim sortama jel to pije vodu ili je to samo jak marketing u odnosu na proverene stare sorte zanima me informacija iz prve ruke
 
E to se zove dobra kajsija i miris i ukus i rodnost nego mene zanima kakva su vam iskustva sa ovim Novosadskim sortama jel to pije vodu ili je to samo jak marketing u odnosu na proverene stare sorte zanima me informacija iz prve ruke
Radjaju kao i sve ostale kada je dobra godina a tako se i suse.Za 8 godina kod mene otislo skoro 20%.Cupam i sadim novu.Tako u krug.Do sada sam od 2009 izvukao oko 80 tona/h.Nadam se i ovoj dobroj godini.Najbolja od njih je ns 4.Ns rodna kod mene nesto nece,jako se lose pokazala,da li zemljiste ili nesto drugo.Neki je hvale.Ns 6 krta do zla boga ,cim je veci rod sva popuca.Ns kasnocvetna ove godine kod mene najbolja sto nije ranije bilo.U svakom slucaju moras saditi vise sorti i vise varijanti(posrednici,bez posrednika,podloga...) pa ce ti se samo pokazati.
 
Nebi tebi Pele bilo toliko susenje kajsijar ti je na veoma visokom nivou nego si nastradao decembra 2014 kao i vecina mladih kajsijara od izmrzavanja a kakve su za skladistenje kako se cuvaju u hladnjaci novosadske
 
Nebi tebi Pele bilo toliko susenje kajsijar ti je na veoma visokom nivou nego si nastradao decembra 2014 kao i vecina mladih kajsijara od izmrzavanja a kakve su za skladistenje kako se cuvaju u hladnjaci novosadske
Nemam pojma kako se ponasaju u hladnjaci,ja prodam odmah sve u vocnjaku.Dodju,merimo i nose na kvantasku pijacu i ko zna gde jos.
 
Nazad
Vrh