Kajsija

E Jbg, redovan sam na temi ali u poslednje vreme je zamrla pa nisam bio...
Ti si naručio iz Bukurešta u Temišvar? NIje mi jasno koju adresu si naveo u Temišvaru i zašto nisi naveo Moravicu ili Detu?
Koja je cena?
Imam prijatelja koji govori rumunski.
Da li voze naše kurirske službe za Bosnu?

Zanima me i kako si došao na ideju za rumunske kajsije, da li ih ima neko? I zašto baš ove dve sorte?
 
Poslednja izmena:
У Моравицу нисам јер сам путовао суботом, а вјероватно је скупље. До Темишвара је 31 леј поштарина. Фан Курир није државна пошта, а имају сједиште у Темишвару близу Јулиус Мола па сам ја наручио у сједиште. Имам једног студента у Београду, све сам увезао за саднице из Каћа. Ако набавиш можеш ми послати у Београд.
 
Жељко, у мају орежи гране дебљине 3-4 цм да ТИ СЕ подмлади стабло. Ране премажи и то је то: немој прије Ђурђевдана да се не осуши. Тамо гдје си орезао избиће нове гранчице и стабло ће се подмладити
 
To nema niko osim clana foruma octopoda, to su njegovi kliovi, snimani u njegovom voćnjaku. Ja sam mu vec pisao u prvatnoj poruci, ali nije jos odgovorio, verovatno jos nije video, pitaj ga i ti za kalem grancice.
 
Pozdrav kolege,nov sam u temi.Mozete li mi reci koja je ovo bolest ove moje kajsije?Kao neka smola,kao kapi smole se pojavljuju na njoj?
Evo neka slika,ne znam da li se vidi dobro.

- - - - - - - - - -

dzhvtt.jpg
[/IMG]
 
Mislim da nije bilo grada.Bolest jeste al koja?Kako reagovati?

- - - - - - - - - -

Evo jos jedna slika
2mos87o.jpg
[/IMG]
 
Ово би могла да буде гљивица која изазива смолоточину (leucostoma cinta). Улази кроз мјесто повреда али и на мјестима гдје је био лист. Зато треба вршити прскање бакарним средствима у опадању лишћа што ја ове јесени нисам стигао. Љети ће све да се осуши, а на јесен опет смолави. Уз гљивицу може да се насели бактерија псеудомонас сирингае и у том случају помоћи нема. Зато ја тражим врсте отпорне на ту гљивицу.
 
definitivno je sve prouzrokovano gradom,nije ga bilo ove godine kod tebe,mozda je bilo 2015 ili si jednostavno kupio sadnicu koju je nalupao grad,znam da je cini mi se 2014 bilo more takvih sadnica po povoljnim cenama
 
Италијанске и америчке врсте су осјетљиве на мраз. Бора је кисела, италијанска и отпорна на шарку, оринџ ред амерички, а харгранд канадски.
 
Nazad
Vrh