Kajsija

@Slobo, ekstra vocnjak. Koja je nadmorska visina, razmak sadnje i koje sve podloge imate? Sta se kod vas pokazalo bolje a sta losije :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
@Slobo, ekstra vocnjak. Koja je nadmorska visina, razmak sadnje i koje sve podloge imate? Sta se kod vas pokazalo bolje a sta losije :ppozdrav:

Nadmorska visina je od 370-380m. Kad sam poceo pre 4,5 godine nisam nista znao o kajsijama vec sam slusao sta mi kazu rodjaci i komsije koji "znaju". Tako da sam poslusao savet i posadio na 6 x 5. Posle 2 godine sam podsadio po jos jedan red izmedju tako da je sada 5 x 3. Naredne 2014. sam u drugoj njivi posadio 260 komada odmah 5 x 3.
Svih 500 komada je visoko kalemljenje na belosljivi. U rupe sam stavljao zeolit kao i stajsko i vestacko djubrivo. Ono sto sam primetio je da 2012. i 2013. koje su bile izrazito susne godine osusila se samo jedna. Ali zato 2014., poznate kisne godine, 25 a prosle kao posledica velike vode iz prethodne godine jos 80. Znaci definitivno kajsija bolje podnosi susu nego previse vode.


-----------

Vasovac domaca je ustvari ,madjarska najbolja. I nije joj vreme jos da cveta. Bar ostale nisu. Ali 10-12 komada je procvetalo ne znam zasto.
 
8f362ad39b7d2dbede1c25c2d53c8c8f.jpg

Kod mene ns rodna polovicna s cvetom,negde ima solidno negde nema uopste,na ovoj bukvalno jedan cvet na drvetu u 4god...
 
Ja nisam za tu pricu, orezivanje vrsim posle berbe (sredinom avgusta).
Sto se tice cvetanja, kod mene jos uvek miruje, nigde cveta nema. Nadam se da ce izdrzati jos par dana jer najavljuju hladnije.
 
U cemu moze da bude problem kod ns rodne(usla u 4.god),jedna pored druge na jednoj puno cveta na drugoj nijedan,tako ove,tako isto i prosle godine?
 
Podloga ista,dzenarika nisko kalemljena...to je i meni palo na pamet da su mi dali drugu sortu ali opet i ta da nema nijednog cveta a puna onih malih rodnih grancica.
 
Dzanarika,dzanarika,dzanarika ???

Postoji toliko varijeteta,zuta,crvena,tamno plava,sarena ...
Sitna ,krupna,ukusna i neukusna,upotrebljiva i ona koja to nije.
Pogledajmo sada,neke su cvetale a neke nece ni za sedam dana,neke guraju uporedo cvet i list.
Sve i jos mnoge druge nose isto ime(dzenerika,ringlov,migavac) i sve one mogu biti podloga ali samo retki znaju koja je prava.
 
U cemu moze da bude problem kod ns rodne(usla u 4.god),jedna pored druge na jednoj puno cveta na drugoj nijedan,tako ove,tako isto i prosle godine?

Ја имам једну младу кајсију купљену као новосадска рана и цвјетни пупољци још нису кренули. Истина, заклоњена је кућом од сунца и вјетра, али опет да креће после свих осталих маЛО МИ ЈЕ ЧУДНО. И винчанска Октоподова ружа још не бубри.
 
Pozdrav,jedno pitanje...
Malo sam podmladio vocnjak u basti,tj zasadio 10-ak kajsija,sljiva i jabuka,zasadjeno je pre dve godine i jesenas sam malo stajnjaka razbacao oko sadnica,e sad mi je ostalo malo San-a od prihanjivanja psenice,da li da razbacam kod sadnica ili ne? ...pitam cisto da vidim da ne bude previse djubriva za tako mlade vocke...

Послато са GT-N7100 уз помоћ Тапатока
 
i jesenas sam malo stajnjaka razbacao oko sadnica,e sad mi je ostalo malo San-a od prihanjivanja psenice,da li da razbacam kod sadnica ili ne?
Ваљда си тај стајњак заорао или исфрезирао. Елем, бактерије у стајњаку "поједу" азот па слободно додај.
 
Nazad
Vrh